Hareket67

KÜÇÜK YALI’DA DERE ISLAHI BİTMEK ÜZERE..

KÜÇÜK YALI’DA DERE ISLAHI BİTMEK ÜZERE.. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın mahalle gezileri kapsamında, Göktepe Mahallesi ziyareti sırasında, Malatra Sokak sakinleri tarafından, sokaklarındaki derenin ıslah edilmesi taleplerine olumlu cevap vermişti. Mahalle sakinlerinin bir diğer talebi, sokaklarının adının değiştirilmesiydi. Muhtar Mustafa Atmış’ın mahalle sakinleri ile yaptığı istişareden ilk önce ‘’Yalı 1’’ daha sonra ise ‘’Küçük Yalı’’ […]

KÜÇÜK YALI’DA DERE ISLAHI BİTMEK ÜZERE..
03 Mayıs 2018 - 12:51 'de eklendi.

KÜÇÜK YALI’DA DERE ISLAHI BİTMEK ÜZERE..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın mahalle gezileri kapsamında, Göktepe Mahallesi ziyareti sırasında, Malatra Sokak sakinleri tarafından, sokaklarındaki derenin ıslah edilmesi taleplerine olumlu cevap vermişti.

Mahalle sakinlerinin bir diğer talebi, sokaklarının adının değiştirilmesiydi. Muhtar Mustafa Atmış’ın mahalle sakinleri ile yaptığı istişareden ilk önce ‘’Yalı 1’’ daha sonra ise ‘’Küçük Yalı’’ ismi ön plana çıkmıştı. Son karar olarak ‘’Küçük Yalı’’ isminde karar kılındı ve belediyeye müracaatı yapıldı. Nisan Ayı meclis toplantısında komisyona havale edilen sokak isminin değişmesinde de sonuç alındı. Artık Malatra Sokak adı Küçük Yalı oldu.

Göktepe Mahallesi plajlar mevkiinde, Küçük Yalı Sokak girişinden başlanmak üzere dere içine Taşduvarı yapımı, Başkan Uysal’ın talimatı ile 18 Nisan 2018 tarihinde başladı. Yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir taş duvarı yapımı gerçekleşti. Dere içerisine bugün itibariyle(03.05.2018) içinde bir insanın rahatça dolaşabildiği (2 metre çapında) büzler yerleştirilmeye başlandı.

Başkan Uysal, 20 Mart’ta yapmış olduğu Göktepe Mahallesi ziyaretinde, o zamanki adıyla Malatra Sokak sakinlerine derenin ıslahı için söz vermişti. Henüz bir ay olmadan çalışmalara başlamış olması sokak sakinleri tarafından memnuniyet ile karşılandı. Zira tonajlı araçların, mahalle içinde bulunan ocaktan dağ malzemesi almak için yol üzerinden geçmesiyle sokak girişindeki yol çökme tehlikesi ile karşı karşıyaydı.

Başkan Uysal büzlerin yerleştirilmesi sırasında yerinde görmek amacıyla geldiği Küçük Yalı Sokak da bir araya geldik. Uysal, ‘’

Başkan Uysal büzlerin yerleştirilmesi sırasında yerinde görmek amacıyla geldiği Küçük Yalı Sokak da bir araya geldik. Uysal;‘’Biliyorsunuz bu derede duran bir su vardı. Burada Larvalar, sivri sinekler çok fazla. Bir de yabani hayvanlar diyelim, fareler de cirit atıyordu. Bir de koku vardı. Hem temizlik açısından, sağlık açısından hem de yol genişleme açısından düşündüğümüz zaman, gecikmiş ama şu an çok güzel bir çalışma örneği görüyoruz. Ben ekip arkadaşlarımı kutluyorum, tebrik ediyorum. Mahallemize de hayırlı olsun diyorum.’’ Dedi.

Ayrıca mahalle sakinlerinin bir diğer sorunu olan tonajlı araçların yolu kullanmasından kaynaklı soruları içinde; ”Vatandaşlarımıza derenin ıslahı için söz vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi sıra dağ malzeme alan tonajlı araçların yol güzergahındaki değişiklikte. Onun için de son bir imza kaldı. Onu aldığımızda yol güzergahı değişecek ve tonajlı araçlar bu yolu kullanmayacaklar.’’ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER