Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

KKTC’den Gazilere Madalya..

KKTC’den Gazilere Madalya.. Kdz. Ereğli’de, 27 Mayıs 2019 tarihinde, 1974 Kıbrıs gazilerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı takdim edildi. Madalya ve berat takdiminden sonra gaziler ve yakınlarına orduevinde iftar verildi. Kdz.Ereğli Bölge ve Garnizon komutanlığında düzenlenen iftar programına Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, […]

KKTC’den Gazilere Madalya..
28 Mayıs 2019 - 14:07 'de eklendi.

KKTC’den Gazilere Madalya..

Kdz. Ereğli’de, 27 Mayıs 2019 tarihinde, 1974 Kıbrıs gazilerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı takdim edildi. Madalya ve berat takdiminden sonra gaziler ve yakınlarına orduevinde iftar verildi.

Kdz.Ereğli Bölge ve Garnizon komutanlığında düzenlenen iftar programına Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz.Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, ilçe protokolü, gazi ve gazi yakınları katıldı.

İftar öncesinde takdim başlamadan önce bir konuşma yapan Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Bu topraklarda yaşamanın bu coğrafyada bulunmanın bir maliyeti var. Bu maliyette her zaman bizi ayakta tutacak, uyanık olacak bir devlet ve askeri birlik kurmaktan geçiyor. Sadece askeri birlik olarak değil diğer birimler olarak kaymakamlık, belediye, adliye diğer birimlerimiz olarak da her zaman çalışacağız, güçlü olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bizi bölmek, parçalamak aramıza nifak sokmaya çalışanlara karşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dimdik ayakta duracağız. Bugün gazilerimize bugün görev düşse tekrar işlerinin başına gideceklerine, tekrar paraşütten atlayacaklarına, 74’de olduğu gibi bugünde olacağına inanıyorum” dedi.

Programda söz alan Ereğli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin ise konuşmasında; “Kıbrıs Barış Harekatı’na 37 bin 500 silah arkadaşı ile birlikte katıldık. Bizlere verilen her türlü görevi başarı ile yerine getirdik. Muzaffer birer gazi olarak vatanımıza geri döndük. Kıbrıs gazileri üstün cesaret ve kahramanlık örnekleri göstererek emsalsiz bir zafer kazanmışlardır. Bu kahramanlar Kıbrıs Türk’ünü esaretten kurtarmış ve Kıbrıs’a barış getirmiştir. Tüm savaş tarihinde altın bir sayfadır”

Yapılan konuşmaların ardından İlçe protokolü tarafından 115 gazi ve gazi yakınına madalyaları takdim edildi. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER