Hareket67

Kıransoy direniyor..

Kıransoy direniyor.. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Zonguldak’ta 18 Ekim 2020 tarihinde (pazar günü) yapılacak olan 13’üncü olağan kongrede, görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, mevcut İl Başkanı Varol Demirköse’ye karşı aday olduğunu açıkladı. Kıransoy, parti içindeki küslük ve kırgınlıkları onarmak için aday olduklarını belirtti. Kıransoy, “Bizler adayız, aday oluruz, aday olanlar olabilir bu demokratik […]

Kıransoy direniyor..
15 Ekim 2020 - 18:13 'de eklendi.

Kıransoy direniyor..

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Zonguldak’ta 18 Ekim 2020 tarihinde (pazar günü) yapılacak olan 13’üncü olağan kongrede, görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, mevcut İl Başkanı Varol Demirköse’ye karşı aday olduğunu açıkladı.

Kıransoy, parti içindeki küslük ve kırgınlıkları onarmak için aday olduklarını belirtti.

Kıransoy, “Bizler adayız, aday oluruz, aday olanlar olabilir bu demokratik bir haktır. Bizler de bu ülkücü camianın içinde görev yaptık, yapmaya da devam ederiz. Bu büyük davanın her zaman yanında olduk ve olmaya devam ederiz. Bu bir adaylık yarışıdır, ben de adaylığımı açıkladım ve kimim MHP İl Başkanı olacağına dava arkadaşlarımız, delegelerimiz karar verecektir. Onların vereceği karar başımızın üstündedir. Hayırlısı olsun.” dedi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal Zonguldak’a gelerek adaylarının Varol Demirköse olduğunu duyurmuştu. Demirköse 10 yıl Büyük Birlik Partisinde il başkanlığı yapmıştı. Akrabası olan Hamdi Ayan MHP’de il başkanlığını kazanınca partisinden istifa ederek MHP’ye geçmiş ve Ayan yönetimde MHP Zonguldak’ta parti sekreterliği görevini sürdürmüştü. Demirköse atama yoluyla göreve geldikten sonra önce Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner’i ve bir süre sonra da Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy’u görevden aldırmıştı.

Haberal’ın açıklamasından sonra İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Kıransoy’un bu davranışı ”Kıransoy direniyor” oalrak algılandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER