Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Kimler başvuru yapacak?

Kimler başvuru yapacak? Ak Parti 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçimleri için ülke genelinde aday adaylığı başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak belirledi. Kdz.Ereğli’de de seçim takvimi açıklanmadan aylar öncesinde aday adayı olacağını ifade eden partililerden sonra sosyal medya hesaplarından, yerel gazete ve internet haber sitelerinden ya da dost meclislerinde aday adayı […]

Kimler başvuru yapacak?
06 Kasım 2018 - 16:24 'de eklendi.

Kimler başvuru yapacak?

Ak Parti 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçimleri için ülke genelinde aday adaylığı başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak belirledi.

Kdz.Ereğli’de de seçim takvimi açıklanmadan aylar öncesinde aday adayı olacağını ifade eden partililerden sonra sosyal medya hesaplarından, yerel gazete ve internet haber sitelerinden ya da dost meclislerinde aday adayı olacağını ifade eden kişiler oldu.

Ak Parti Genel Merkezinin mevcut belediye başkanlarının başvuru yapmasına gerek olmadığını ifade etmesi üzerine diğer aday adayı olmayı düşünenlerin başvuru yapmaları bekleniyor.

Resmi başvuru tarihinin başlamasının ardından ilk aday adaylığı başvurusunu Zonguldak İl Başkanlığına yapan Ahmet Fikri Kızmaz oldu.

Genel merkezin başvuru yapmalarına gerek olmadığını ifade ettiği mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve aday adaylığını ilk gün açıklayan Ahmet Fikri Kızmaz’ın ardından eski milletvekilleri Fazlı Erdoğan ve Ercan Candan’ın, kurucu, eski ve yeni ilçe başkanları; Muhammet Köse, Erol Şahin, Mustafa Demiray ve Fatih Çakır’ın, Yüksel Balcı, Yusuf Kalay, İbrahim Sezer, Saffet Bozkurt, Numan Korkmaz, Yaşar Ciğer ve Ahmet Köse’nin aday adaylığına başvuru yapıp yapmayacakları merakla bekleniyor..

Henüz aday adayı olacağını ifade etmemiş aday adaylarının da çıkması bekleniyor..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER