Hareket67

Kamuoyu önünde düzelteceğine inanıyorum..

Kamuoyu önünde düzelteceğine inanıyorum.. Kdz.Ereğli’de Ekim ayı meclis toplantısının bir bölümünde, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sarf ettiği cümeleler içinde, adının geçmesi üzerine basın açıklaması yapma gereği duyan, 31 Mart 2019 yerel idareler seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in ifadeleri şu şekilde: Hep birlikte bir yerel yönetim seçimlerini daha geride bıraktık. Artık iş ve […]

Kamuoyu önünde düzelteceğine inanıyorum..
05 Ekim 2019 - 15:56 'de eklendi.

Kamuoyu önünde düzelteceğine inanıyorum..

Kdz.Ereğli’de Ekim ayı meclis toplantısının bir bölümünde, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sarf ettiği cümeleler içinde, adının geçmesi üzerine basın açıklaması yapma gereği duyan, 31 Mart 2019 yerel idareler seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in ifadeleri şu şekilde:

Hep birlikte bir yerel yönetim seçimlerini daha geride bıraktık. Artık iş ve Şirin Ereğli’mizin dertleri için birlik olma, mücadele etme zamanı.

Seçim sonrası günlük siyasi çalkantılardan uzak durmak gayreti içerisindeyim.

Ereğli halkı ve temsilcisi olan belediye başkanının haklı her davasında yanında olacağımı destekçisi olacağımı birçok ortamda ve son katıldığım radyo programında açıkça beyan ettim.

Geçtiğimiz gün belediye meclis toplantısında, sayın başkan Halil Posbıyık’ın Meclis Kürsüsünden ismimizi zikrederek  “Yeşil alanları imara açtırmak ve izaleyi şuyu davaları ile arsa satın almak, haksız kazanç sağlamak gibi ” ifadelerle suçlanınca büyük bir üzüntüyle, hayrete düştüm.

  • Ancak bugün yine bir gazetede yayınlanan haberde, ”Dilim sürçtü” diyerek “”Erol Şahin bizim canımız. Benim kimden bahsettiğim belli. Erol Şahin benim dostum. Belediyenin kapıları ona sonuna kadar açık. Seçim döneminde AK Parti adayı olarak adı açıklandıktan sonra, beni ilk ziyarete gelen Erol Şahin’di. Ben iyiliği de, kötülüğü de asla unutmam. O yüzden Erol Şahin’in bendeki yeri ayrıdır.”,  açıklaması talihsiz bir beyanı düzeltmiş ve üzüntümüzü hafifletmiştir.

Kentimiz kamuoyu bilmelidir ki;   şahsımın, bahsedilen şekilde bir arsa-arazi alımı yada yeşil alanı imara açtırma gibi işi yasal bile olsa hiçbir zaman olmamıştır ve olmayacaktır.

Sayın başkanın dil sürçmesi ile oluştuğunu söylediği talihsiz hatasını düzeltmesi üzüntümüzü azaltan bir açıklama olduğu bilinci ile bir dahaki meclis toplantısında tüm kamuoyu önünde de bu talihsiz dil sürçmesini düzelteceğine inanıyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER