Hareket67

Kalay’dan örnek davranış

Kalay’dan örnek davranış Kdz. Ereğli’de iş dünyasının sevilen ismi ve önceki dönem Kdz.Ereğli Belediye Meclisi’nin en renkli üyelerinden Yusuf Kalay, uzaktan eğitim gören öğrencilere destek verdi. Kalay, Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören bir öğrencinin ardından Kavaklık İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciye ulaştırılmak üzere bilgisayarı okul müdürü Yaşar Ciğer’e teslim etti. Kalay, şunları ifade etti; “Bugün burada uzaktan eğitime […]

Kalay’dan örnek davranış
05 Ekim 2020 - 20:15 'de eklendi.

Kalay’dan örnek davranış

Kdz. Ereğli’de iş dünyasının sevilen ismi ve önceki dönem Kdz.Ereğli Belediye Meclisi’nin en renkli üyelerinden Yusuf Kalay, uzaktan eğitim gören öğrencilere destek verdi.

Kalay, Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören bir öğrencinin ardından Kavaklık İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciye ulaştırılmak üzere bilgisayarı okul müdürü Yaşar Ciğer’e teslim etti. Kalay, şunları ifade etti; “Bugün burada uzaktan eğitime destek adı altında laptopu, tableti olmayan öğrencilerimize karınca kararınca eşimizden dostumuzdan, yurt dışında Ereğli’yi seven, Ereğli’de büyümüş kardeşlerimizin de vasıtasıyla edindiğimiz laptoplarımızı dağıtıyoruz. Bugün için 3 adet laptop temin ettik. Bir tanesini sayın müdürümüze ihtiyaç sahibi öğrencimize verilmek üzere teslim ettik. Diğerini de Atatürk Ortaokulu’ndan bir öğrencimize ulaştırdık. Üçüncü bilgisayarı ise yarın teslim ederek bu sürece katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu bir başlangıç adımı olarak görüyor ve desteğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Bütün dostlarımızı, kamu kuruluşlarını ve bu işe gönül verenleri bu türden katkıya davet ediyoruz.”

Kavaklık İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer de desteğinden dolayı İş İnsanı Kalay’a teşekkür ederek; “Ülkemizi ve dünyayı saran corona virüs salgını nedeniyle eğitimlerimiz uzaktan eğitimle yapılıyor. Uzaktan eğitime geçince eğitimin boyutu değişti. Uzaktan eğitim hem kullanılan araç ve gereçleri hem de öğrenci ve öğretmenlerimizin katkı ve katılımını değiştirdi. Çocuklarımız daha çok bilgisayar, tablet gibi interaktif araçlarla eğitim görmeye başladı. Tabi bu süreç içerisinde ihtiyacı olan çocuklarımıza Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz kampanya başlattı. Bu kampanyaların yanı sıra duyarlı vatandaşlarımız da ihtiyacı olan çocuklarımız için çalışmalar yaptılar.  Bu konuda Ereğlimizin medarı iftiharlarından Yusuf Kalay ağabeyimize teşekkür ediyoruz. Okulumuza gelerek birkaç çocuğumuzu bilgisayarla buluşturmak üzere bilgisayarları okulumuza takdim etti. Kendisine kamuoyu önünde çok teşekkür ediyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızdan da bu tür katkıları beklediğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER