Hareket67

İŞTE MHP’NİN EREĞLİ’Lİ ADAYLARI..

İŞTE MHP’NİN EREĞLİ’Lİ ADAYLARI.. Kdz.Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı, Ereğli’li Milletvekili Adaylarını bir basın toplantısı ile tanıttı. 27.dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatında basının karşısına çıktı. Bilindiği gibi Ak Parti, Zonguldak milletvekilleri adaylıklarında Ereğli ve Alaplı’dan aday çıkarmamıştı. CHP ise 1. Sıraya bir […]

İŞTE MHP’NİN EREĞLİ’Lİ ADAYLARI..
23 Mayıs 2018 - 12:18 'de eklendi.

İŞTE MHP’NİN EREĞLİ’Lİ ADAYLARI..

Kdz.Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı, Ereğli’li Milletvekili Adaylarını bir basın toplantısı ile tanıttı. 27.dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatında basının karşısına çıktı.

Bilindiği gibi Ak Parti, Zonguldak milletvekilleri adaylıklarında Ereğli ve Alaplı’dan aday çıkarmamıştı. CHP ise 1. Sıraya bir aday koymuştu. MHP’nin 2. ve 3. Sıra adaylarının Ereğli’den olması yerel siyasette sevinç kaynağı olmuştu.

Ereğli ve Alaplı; Zonguldak bölgesinin en büyük seçmen sayısına sahip bölgesi olduğu için, MHP büyük bir avantaj sağlamış durumda görünüyor. Adaylar açıklanana kadar MHP’nin 1 vekil çıkaracağı konuşuluyorken, Ak Parti’nin listesi 21 Mayıs günü açıklandıktan sonra gelen tepkilere bakıldığında MHP, Zonguldak’tan 2. Sıra milletvekili adayını gönderme şansını yakalamış durumda.

Aday tanıtımına Kdz.Ereğli MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ev sahipliği yaparken, yöneticiler, adayların aileleri ve partililer de katıldılar.

MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, parti binasında düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, sıralamada 2 ve 3. Sıraları alarak Ereğli’ye olan görevlerini yerine getirdiklerini söyledi.

Demirtürk, ilçe halkının da adaylarına sahip çıkmasını arzu ettiklerini belirterek, “Ereğli tarihinde ilk olan bu durumda halkımızın gereken desteği vereceğine inanıyoruz” dedi.

Partinin 2. sırada yer alan milletvekili adayı Abdullah Bekar da, milletvekili adayı olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Kıymetli hemşerilerimden, bu davada hizmet edebilmek için desteklerini bekliyorum. Zonguldak’ımızın en büyük sorunu istihdam problemidir. Bununla ilgili 10 tane madde yayımladık. Onlar üzerinde yoğunlaşacağız” diye konuştu.

Zonguldak 3. sıra adayı Fehmi Nuhoğlu öz geçmişinden bahsettiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Karadeniz Ereğli doğumluyum, 43 yaşımdayım. Jeoloji mühendisliğini bitirdim ve 18 yıldır şehrimizde esnaflık yapıyorum. Düşündüm ki; 43 yıldır bu toprakların hamuru ve suyu ile büyüdüm. Bu insanlara, bu topraklara bir şekilde hizmet etmek gerektiği kanaatine vardım. İşte bunun için teşkilatımla, dava arkadaşlarımla böyle bir karar verdim. Elimizden geldiğince, en iyi şekilde bu bölgeyi sorunları ile beraber savunmak için bu yola çıktım. Yöremizin halkından desteklerini bekliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER