Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

İMAM SAYISI FAZLA DEDİ İMAM HATİPE MÜDÜR OLDU..

İMAM SAYISI FAZLA DEDİ İMAM HATİPE MÜDÜR OLDU.. 9 Temmuz tarihinde yaptığımız ‘’HDP ve HDP’ li hayranı okul müdürü’’ haberimiz ses getirmişti. O müdürün idari soruşturma geçirmesi beklenirken son atamalarda ödüllendirilir gibi müdür olarak tekrar atandı. Elbette bunu da haber yaptık. O da oldukça ses getirdi. Ancak ilginç bir müdür ataması daha yine Kdz.Ereğli’de yapıldı. […]

İMAM SAYISI FAZLA DEDİ İMAM HATİPE MÜDÜR OLDU..
05 Ağustos 2018 - 21:20 'de eklendi.

İMAM SAYISI FAZLA DEDİ İMAM HATİPE MÜDÜR OLDU..

9 Temmuz tarihinde yaptığımız ‘’HDP ve HDP’ li hayranı okul müdürü’’ haberimiz ses getirmişti. O müdürün idari soruşturma geçirmesi beklenirken son atamalarda ödüllendirilir gibi müdür olarak tekrar atandı.

Elbette bunu da haber yaptık. O da oldukça ses getirdi.

Ancak ilginç bir müdür ataması daha yine Kdz.Ereğli’de yapıldı. Bu sefer atanan müdür, diyanetteki imam sayısından oldukça rahatsız olan bir kişi idi. İmam sayısından rahatsız olan bu müdürümüzün, İmam Hatip Lisesini tercih etmesi bize biraz garip geldi.

Bakalım diyanetteki imam sayısına nasıl tepki vermiş?

NASA’daki bilim insanı sayısı: 18 bin.

Diyanetteki imam sayısı: 17 bin (2018’de 9 bin 500 imam daha alınacak)

NASA’nın bütçesi: 11 milyar.

Diyanetin bütçesi: 9 milyar

NASA Gezegen keşfediyor.

Diyanet, 9 yaşındaki kız çocuğunun evlenebileceğini…

Ayrıca İmam Hatip Lisesini tercih eden müdürümüz; eşiyle beraber ortak kullandıkları sosyal medya hesabından, elindeki içki kadehleriyle poz vermekten çekinmeyen bir kişidir. Bunu da; ‘’içenler olarak en büyük vergiyi biz veriyoruz’’ sözleriyle süsleyerek ve ‘’90 yıllık devrim kazanımlarımızı bir paket una satan şerefsizlere içiyoruz’’ sözleriyle siyasi mesaj vermeye çalışan, ‘’ İNCE bir bayram havası aldık. Dileğimiz asıl bayramın 24 Haziranda ‘İnce ince’ ülkemize doğmasıdır. Dikkat yukarıda sanal reklam vardır’’   sözleriyle de reklam yapan bir kişidir.

Okul müdürlerinin siyasi tercihleri, özel hayatları bizim umurumuzda bile değildir. Biz çocuklarımızı onlara emanet ediyoruz. İmam Hatip Lisesine öğrenci teslim eden aileler, çocuklarının nasıl bir hayat sürmelerini istediklerini bilerek ve o okula güvenerek teslim ediyorlar. Şimdi akıllardaki soru şu: Hangi aile bu okula çocuk emanet ederken tedirgin olmayacaktır?

Buraya kadar olan bölüm, o müdürün tutarsızlığı ve velilerin tedirginliğiyle alakalıydı.

Şimdi gelelim atama öncesi komisyon üyelerinin bir araştırma yapıp yapmadıklarına..

Sistem, mülakatla ve puan usulü çalışıyor. İlde oluşturulan komisyon, adaylarla yaptıkları mülakat sonucunda puan vererek, başvuranın aldığı puan esasına göre ataması yapılıyor ya da yapılmıyor.

Siyaset yapamayan memurlar, müdür ataması için başvuru yaptıklarında incelenmiyorlar mı?

Bu siyasi paylaşımları yapan kişi nasıl müdür yapılabiliyor?

İşte o müdürün ataması yapıldıktan sonra silinen sosyal medya paylaşımları..

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER