Hareket67

İLK SINAV EYLÜL’DE

İLK SINAV EYLÜL’DE Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan, Ereğli’de MEB E-Sınav Merkezi’nin açılışının bakanlıkça kabulünün yapıldığı ve devam eden öğretmen eğitimleri ardından ilk sınavın Eylül ayında yapılacağı bildirildi. Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapımı tamamlanan […]

İLK SINAV EYLÜL’DE
17 Ağustos 2020 - 11:30 'de eklendi.

İLK SINAV EYLÜL’DE

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan, Ereğli’de MEB E-Sınav Merkezi’nin açılışının bakanlıkça kabulünün yapıldığı ve devam eden öğretmen eğitimleri ardından ilk sınavın Eylül ayında yapılacağı bildirildi.

Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapımı tamamlanan MEB E-Sınav Merkezi’nin kabulü Milli Eğitim Bakanlığınca yapılmış olup öğretmen eğitimleri yapılmaktadır.
2020 Eylül ayından itibaren e-sınav merkezinde sınavlar yapılacaktır. E-sınav merkezi Ereğli ve Alaplı ilçelerine hizmet verecektir. Bu merkezde sürücü adayları sınavı ve ustalık, kalfalık sınavları yapılacaktır. Bir yılda yaklaşık olarak 4 bin kişi e-sınav merkezinden faydalanacaktır. Bilindiği üzere e-sınav merkezleri il merkezlerinde ve bazı ilçelerimizde bulunmaktadır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER