Hareket67

İKİ ŞARTLA FAKÜLTE BİNASINI ÜSTLENDİLER..

İKİ ŞARTLA FAKÜLTE BİNASINI ÜSTLENDİLER.. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, belirli periyotlarla düzenlediği basın toplantısında kamuoyuna çok önemli mesajlar verdi. Toplantıya Gazetecilerin 24 Temmuz Basın günlerini kutlayarak ve sel felaketinde zarar gören esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Keleş, Kdz.Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve bazı yönetim kurulu üyelerinin katıldığı […]

İKİ ŞARTLA FAKÜLTE BİNASINI ÜSTLENDİLER..
24 Temmuz 2019 - 16:37 'de eklendi.

İKİ ŞARTLA FAKÜLTE BİNASINI ÜSTLENDİLER..

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, belirli periyotlarla düzenlediği basın toplantısında kamuoyuna çok önemli mesajlar verdi.

Toplantıya Gazetecilerin 24 Temmuz Basın günlerini kutlayarak ve sel felaketinde zarar gören esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Keleş, Kdz.Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve bazı yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında çok önemli açıklamalar bulundu.

Keleş, Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı fakülte yeri ve Ereğli Gümrüğü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Keleş, Salı akşamı Resmi Gazetede yayınlanan karar ile artık tarım ve tarım ürünlerinin Kdz. Ereğli’ye gelebileceğini ve gidebileceğini belirtirken, Eski Devlet Hastanesinin arazisine yapılması planlanan fakülte binalarından bir tanesinin maliyetlerini üsteleneceklerini ifade etti.  

Keleş konuşmasında şunları söyledi:

“Çok zor bir işi başardık..”

Dün akşam sadece Kdz. Ereğli’ye has bir karar çıkarttık. Artık tarım ve tarım ürünleri Kdz. Ereğli’ye gelebilecek ve buradan da mısır, arpa, buğday gibi tarım ürünleri gidebilecek. Aynı zamanda orman ve orman ürünleri de gelebilecek. Emin olun çok zor bir işi başardık. İnşallah memleketimize hayırlı olur.

“Fakültenin bir tanesinin yapımı için hazırız..”

Biz Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde üniversite veya fakülte yeri ile ilgili bir duruş sergiledik. Burası ile ilgili olarak bir önceki dönem belediye başkanımız ile fikir ayrılığına düşmüştük ama duruşumuzda hiçbir değişiklik olmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye gelmiş olduğu zaman vermiş olduğu sözlerden bir tanesi de oradaki kampüs sorunun bir kısmının çözüldüğü idi. 3 katlı olarak izin çıktı. 2 tane fakülte binası yapılması öngörülüyor. Biz bir tanesini yapmayı üstleniyoruz, bir tanesinin yapımı için biz hazırız.

‘’İki şartımız var..’’

Gazetecilerin sorusu üzerine 2 şart belirleyen Keleş, Fakülte binasının bir tanesini biz üstleniyoruz. Ancak ilk şartımız eski devlet hastanesi yeri olursa ve yeni bir fakülte gelirse bu bina yapımını üstleniriz.

“Orta Ölçekli Sanayide sona yaklaşıyoruz”

Üretime dayalı, orta ölçekli sanayi şehrimizin ihtiyacı. Bununla ilgili olarak da hem Kaymakam Beyle, hem Belediye Başkanımızla, hem Vali Beyle de çalışıyoruz, yer bakıyoruz. Bir iki yer bulduk, sabah Fatih Çakır’la birlikteydik. Bu konuyu gündeme getirdik. Birkaç yere indirgedik işi. Neticesinde sona yaklaşıyoruz. Orta ölçekli sanayi kurarsak 15 kişi 20 kişi istihdam eden yerler kurmuş olacağız. Bununla beraber istihdama katkı sağlamış olacağız.

“Dış ticaret uzmanı istihdam edeceğiz”

Dış ticaret uzmanı bünyemizde istihdam etmek istiyoruz. Bununla ilgili en kısa zamanda ilan yayınlayacağız. Amacımız kimseye iş vermek değil, alacağımız kişiden yararlanarak işlerimizi büyütmek.

Toplantı sonrası, basın mensupları için hazırlanan pastayı gazeteciler ile kestiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER