Hareket67

İHALE 30 MAYIS’TA..

Sağlık Bakanlığı’nın, Zonguldak’a yeni bir devlet hastanesi kazandırmak üzere başlattığı çalışmalar kapsamında, 400 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin yapım işi için 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü ihaleye çıkılacağı bildirildi. Zonguldak Valiliği İl Basından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Bakanlığı, Zonguldak’a yeni bir devlet hastanesi kazandırmak üzere çalışmalarına hız vermiş olup 400 yatak kapasiteli yeni […]

İHALE 30 MAYIS’TA..
28 Mayıs 2018 - 16:54 'de eklendi.

Sağlık Bakanlığı’nın, Zonguldak’a yeni bir devlet hastanesi kazandırmak üzere başlattığı çalışmalar kapsamında, 400 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin yapım işi için 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü ihaleye çıkılacağı bildirildi.

Zonguldak Valiliği İl Basından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Bakanlığı, Zonguldak’a yeni bir devlet hastanesi kazandırmak üzere çalışmalarına hız vermiş olup 400 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin yapım işi için 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü ihaleye çıkılacaktır.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün Zonguldak’ta yapacağı yeni devlet hastanesi için geri sayım başladı, ihale tarihi belirlendi. Hastane yapım işi için 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü ihale yapılacaktır. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından, inşaata başlanarak en kısa sürede tamamlanacak ve Zonguldaklılar’ın hizmetine sunulacaktır. Sadece Zonguldak’a değil, bölgedeki çevre illere de hizmet verecek hastane modern fiziki yapısıyla dikkat çekecek hastanenin odaları tek ve çift kişilik olarak tasarlanmış olup hastanede 134 adet tek kişilik oda, 116 adet çift kişilik oda olacaktır. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak hastanenin projesi tamamlanmış olup Toplam 51 bin 458 metrekare kapalı alana sahip olacak hastanede 13 ameliyathane olması planlanıyor. Poliklinik oda sayısı ise 108 olup, daha büyük kapasiteye, daha geniş imkanlara sahip olacak hastane sayesinde kentte acildeki ve yoğun bakım ünitesindeki yatak kapasitesi de artmış olacaktır. Mevcut planlamaya göre acil serviste 23, yoğun bakım ünitesinde 48 yatakla hizmet verilecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER