Hareket67

HEMA Gruptan paydaşlara mesaj var

HEMA Gruptan paydaşlara mesaj var Hema Grubu 400 milyon EUR ‘luk kredi yapılandırma işlemini DenizBank’ın liderliğinde başarıyla tamamladığına dair bir basın açıklaması yayınladı. İşte o basın açıklaması: Hattat Holding bünyesinde bulunan, Hema Grubu 400 milyon EUR              re-finansman kredisi için 16’sı yurt içinden 6’sı Credit Suisse ve konsorsiyumuna ait olmak üzere toplam 22 Banka ve Finansal […]

HEMA Gruptan paydaşlara mesaj var
19 Haziran 2020 - 14:36 'de eklendi.

HEMA Gruptan paydaşlara mesaj var

Hema Grubu 400 milyon EUR ‘luk kredi yapılandırma işlemini DenizBank’ın liderliğinde başarıyla tamamladığına dair bir basın açıklaması yayınladı.

İşte o basın açıklaması:

Hattat Holding bünyesinde bulunan, Hema Grubu 400 milyon EUR              re-finansman kredisi için 16’sı yurt içinden 6’sı Credit Suisse ve konsorsiyumuna ait olmak üzere toplam 22 Banka ve Finansal Kuruluş ile anlaştı.

Temelleri 1972 yılında atılan, yıllık cirosunun 80%’ini ihracattan elde eden, 4.000 kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine çok önemli katkılar yapan Türkiye’nin en önemli otomotiv alt sistem üreticisi Hema Endüstri, Traktör üreticisi Hattat Traktör ve Hema Exim grup şirketlerinin Çerkezköy yerleşkesinde kurulu üretim tesislerinde kapasite artırımı, modernizasyon ve re-organizasyon amaçlı kullanılmak üzere Türk ve yabancı bankalardan tesis etmiş olduğu kredileri, hükümetimizin çıkartmış olduğu “Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçevesi” kapsamında Denizbank A.Ş.’nin liderliğinde 10 yıl vade ile başarılı bir şekilde yapılandırdı.

Böylelikle Hema Endüstri’nin kısa ve orta vadeli finansal yükümlülükleri uzun vadeye yayılarak kaynaklarının üretim ve verimlilik artışında kullanabilmesinin önü açılmış oldu. Grubun Türk Eximbank’a olan ihracat taahhütlü kredileri de yapılandırma kapsamında kapanarak bankalar konsorsiyumuna devrolması kararlaştırıldı.

Konuyu tüm müşteri, tedarikçi ve diğer paydaşlarımıza duyurur bu başarılı yapılandırmada emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Hema Endüstri A.Ş.

Hattat Holding

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER