Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

FINDIKÇILAR EĞİTİLECEK..

FINDIKÇILAR EĞİTİLECEK.. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) tarafından finanse edilen ve sözleşmesini imzaladığımız    ”Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler” konulu eğitim projemiz başlıyor. Ormanlı bölgesi başta olmak üzere ilçemizdeki fındık üreticileri ile İl ve İlçelerimizde Tarım Müdürlüklerinde görev yapan  teknik personeller projenin hedef grubudur. Bölgemizde özellikle bilgi eksikliğinden kaynaklı hatalı uygulamaların azaltılması, üründe verim ve kalitenin yükseltilmesi dolayısı […]

FINDIKÇILAR EĞİTİLECEK..
06 Kasım 2018 - 13:17 'de eklendi.

FINDIKÇILAR EĞİTİLECEK..

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) tarafından finanse edilen ve sözleşmesini imzaladığımız    ”Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler” konulu eğitim projemiz başlıyor. Ormanlı bölgesi başta olmak üzere ilçemizdeki fındık üreticileri ile İl ve İlçelerimizde Tarım Müdürlüklerinde görev yapan  teknik personeller projenin hedef grubudur. Bölgemizde özellikle bilgi eksikliğinden kaynaklı hatalı uygulamaların azaltılması, üründe verim ve kalitenin yükseltilmesi dolayısı ile ekonomik kayıpların önlenmesi amacıyla fındık bahçelerinde gübreleme, budama, dip temizliği, hastalık ve zararlılar ile mücadele konularında katılımcılara teorik ve uygulamalı bilgiler verilecektir. 5 gün (120 saat) süreli eğitim projemizde; bölgemizi çok iyi tanıyan ve fındık konusunda uzman olan Prof. Dr. Turan KARADENİZ, Prof. Dr. Seyit Mehmet ŞEN ve Prof. Dr. Faik Ekmel TEKİNTAŞ tarafından eğitimler verilecektir.

10.11.2018/14.11.2018 tarihleri arasında ‘‘Ormanlı Belediyesi Kültür Merkezinde’’ yapılacak olan eğitimlere tüm fındık üreticilerimiz aileleri ile birlikte katılabilecektir.

Eğitimler teorik ve uygulama şeklinde yapılacak olup; katılanlar için eğitim sonunda sertifika verilecektir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER