Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Erol Şahin iş adamlarını bilgilendirdi

Erol Şahin iş adamlarını bilgilendirdi Kdz. Ereğli AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin işadamlarını Bilançoların Güçlendirilmesi ve Konkordato konusunda bilgilendirdi. Kdz. Ereğli TSO tarafından düzenlenen toplantıda Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin Bilançoların Güçlendirilmesi ve Konkordato, Avukat Ahmet Köse arabuluculuk ile ilgili Ereğli TSO üyelerini bilgilendirdi. Kdz. Ereğli TSO toplantı […]

Erol Şahin iş adamlarını bilgilendirdi
18 Ekim 2018 - 0:09 'de eklendi.

Erol Şahin iş adamlarını bilgilendirdi

Kdz. Ereğli AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin işadamlarını Bilançoların Güçlendirilmesi ve Konkordato konusunda bilgilendirdi.

Kdz. Ereğli TSO tarafından düzenlenen toplantıda Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin Bilançoların Güçlendirilmesi ve Konkordato, Avukat Ahmet Köse arabuluculuk ile ilgili Ereğli TSO üyelerini bilgilendirdi. Kdz. Ereğli TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılım yoğun oldu.
Eğitim toplantılarını kendilerine ödev edindiklerini söyleyen Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Keleş konuşmasında, “Malum ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik anlamda ki zor şartlarda biz ticaret yapanlar, ticarete yön verenler olarak, gerekli eğitim ve seminerleri düzenlemeyi kendimize ödev edindik. En güncel konulardan bir tanesi konkordato süreci ve ekonomik kriz dolayısıyla bilançolarda ki olumsuz etkinin işletmelerimiz tarafından en az hasarla atlatılması, bankalar ve iş yaptığımız kuruluşlar nezdinde. Bu konu üzerin e Yeminli Mali Müşavirimiz Erol Şahin’in bir sunumu olacak. Avukatımız Ahmet Köse, işçi, işveren davalarında arabuluculuk eğilimi ile bu hasarın en az nasıl atlatılabileceği noktasında kendisinin sunumu olacak. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İlk olarak Bilançoların Güçlendirilmesi ve Konkordato hakkında katılımcılara bilgi veren YMM Erol Şahin, TSO yönetimine teşekkür etti. Şahin, “Öncelikle yaşamış olduğumuz ekonomik sıkıntılar var. Geldiğimiz noktada ekonomimizdeki bazı verilerin bozulması mevzu bahis. En önemli husus, döviz ve faiz oranlarındaki artış. Bundan hepimiz etkileniyor, sokakta ki vatandaş bile etkileniyor. Ayrıca şu da konuşulması gereken bir konu, sıkıntı yaşayacak şirketlerden bir tanesi yabancı firmayla çalışıp döviz bozduran şirketler, alacağından daha fazla döviz borcu olan şirketler bir sıkıntı içerisindeler. Her zaman sıkıntıları biz yaşıyoruz, bu zamana kadar da atlattık. Ama her atlatışımızda bazı firmalarımız iflasa sürüklendi. İflas ertelemeye sürüklendi. Sizin elinizdeki döner varlıklılarla bir yıl içerisinde ödenecek borçları karşılayabiliyorsanız, bu güzel bir şey. Banka da ki parayı çeker, orada ki malları satar, bir yıl içerisinde ödenecek bütün borçları ödersiniz. Rahata kavuşursunuz, ödem şansınız var. Şimdi bir şirketin fabrikası var, ofis binası var, borçları ödemekte zorlanıyor. Bilanço yapısı bozulmuş artık sıkıntı yaşıyor. Mala yüklenecek. Mala yüklenince devlette teşvik veriyor. Diyor ki firmaya, daha fazla kredi kullanma, elindeki malı sat. Ben vergimden vazgeçiyorum. TSO yönetimine ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Dinlemeye gelen tüm arkadaşlarımıza, vergi dairesi müdürümüze, iş adamlarımıza, Zonguldak odamız temsilcisine, meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Arabulucuk ile ilgili sunum yapan Avukat Ahmet Köse, arabulucunun önemine değindi.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER