Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Ereğli vekilini bekliyor..

Ereğli vekilini bekliyor.. 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti, Ereğli ve Alaplı bölgesinden milletvekili adayı göstermedi. Ereğli’de bu şok etkisi yarattı. Aday tanıtım toplantısında basın mensuplarının konu hakkında sorusu üzerine Polat Türkmen; ‘Ben Ereğli’nin vekiliyim’ dedi. Ancak Ereğli’de bu durum inandırıcı gelmedi, kabul görmedi. Sokakta vatandaş Ak Parti’nin 3. Vekilini kaybettiği düşüncesine inandı. MHP’nin birinci sıra […]

Ereğli vekilini bekliyor..
19 Ağustos 2018 - 12:52 'de eklendi.

Ereğli vekilini bekliyor..

24 Haziran seçimlerinde Ak Parti, Ereğli ve Alaplı bölgesinden milletvekili adayı göstermedi. Ereğli’de bu şok etkisi yarattı. Aday tanıtım toplantısında basın mensuplarının konu hakkında sorusu üzerine Polat Türkmen; ‘Ben Ereğli’nin vekiliyim’ dedi. Ancak Ereğli’de bu durum inandırıcı gelmedi, kabul görmedi.

Sokakta vatandaş Ak Parti’nin 3. Vekilini kaybettiği düşüncesine inandı. MHP’nin birinci sıra adayının vekil olacağı kanaati oluşmaya başladı.

5 Haziranda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak mitinginden sonra programına Ereğli’yi de aldı. Bu seçim döneminde İstanbul’un ilçeleri haricinde ilçe bazında yaptığı tek miting oldu. Burada yaptığı konuşmanın bir bölümünde; “Bugün burada çok büyük bir kalabalık var. Ereğli beni çok memnun etti. 24 Haziran’da bu iş bitti gözüyle bakıyorum. Bundan böyle Ereğli Milletvekili benim“ Dedi.

Ereğli, bu sözler üzerine Ak Parti’ye bir kere daha 3. vekili vererek üzerine düşeni yaptı. Şimdi sıra Ereğli’nin milletvekili olan Erdoğan’da.. Erdoğan bu mitingde;

Tersaneleri hareketlendireceğini söyledi.

Ereğli’nin il olması konusunda; Ereğli üzerine düşeni yapsın biz de gereği yaparız dedi.

Ereğli-Devrek yolunu da yapacaklarını ifade etti.

Sonuçta Ereğli’den bir Cumhurbaşkanı çıkarıldı. Öyle ya Erdoğan, Ereğli’nin vekili benim dedi..

Bu 3 başlık elbette yetmez. Ancak başlangıç olarak kabul edilebilir.

Zonguldak’ın iktidar kanadındaki 3 milletvekilinin 2 tanesi ilk defa vekil oldular. Birinci sıra vekili ise uzun bir aradan sonra tekrar vekil oldu. Ereğli’nin ya da bütün şehrin herhangi bir sorunu hakkında müdahil olabilmeleri için zamana ihtiyaçları var.

Ereğli’nin vekili olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ereğli’de görmek istiyoruz..

Sorunlarımızı yerinde görmesini, üretilen çözüm önerilerini dinlemesini ve hatta vekili olduğu Ereğli’nin yerel seçimlerdeki belediye başkan adayının kim olduğunu burada açıklamasını istiyoruz..

Bu arada belki partisinin ilçe başkanının Trabzon’lu, il başkanının Trabzon’lu, vekillerinin Trabzon’lu olmasının sırrını da açıklar. Belediye Başkan Adayını da Trabzon’lu olarak belirlerse; ‘’Ereğli’yi Trabzon’un bir ilçesi yaptım’’ diyen bir kararname imzalayarak son noktayı da koyar.

Aslında Ereğli’de Trabzon nüfusundan ziyade Beşköy nüfusu var. Ereğli’deki Beşköy’lülerin de Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın arkasından desteklerini çektikleri yönünde çok kuvvetli iddialar var. Yani İlçe Başkanı Çakır’ın arkasında Trabzon desteği var diyemiyoruz.

15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, milli devlet uygulamalarının hepsine destek verdim. MHP Lideri Bahçeli ile ülkenin bekası konusunda anlaşmış olmaları beni ziyadesiyle memnun etti. Tabana doğru inildikçe, Yenikapı Ruhu denilen birlikteliğin, özellikle Ak Parti kanadında yeterince anlaşılmadığının farkında olsam da, imza yetkisinin Erdoğan’da olması nedeniyle, konu hakkında yazmamaya gayret gösterdim. Yine de yazmayacağım. Ancak Zonguldak’ta ki uygulamalar artık kabul edilebilir durumdan çıkmıştır.

Burada vatandaş Zonguldak’ın cezalandırıldığını düşünüyor..

Tabii ki buna Ak Parti yetkili kurulları karar verecek. Ancak yerel seçimlerde aday belirlerken Ereğli için Ereğli’li olmayan bir aday ile yarışa katılırsa Ereğli’yi kaybedeceği kesindir.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER