Hareket67

EREĞLİ HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR..

EREĞLİ HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR.. Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, 9 Ocak 2020 Perşembe günü, odanın toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenledi. Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun da katıldığı toplantıya Başkan Arslan Keleş, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde şehit olan 4 kahraman askerimize Allah’tan rahmet ailelerine de başsağlığı mesajıyla başladı. 10 Ocak […]

EREĞLİ HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR..
09 Ocak 2020 - 15:00 'de eklendi.

EREĞLİ HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR..

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, 9 Ocak 2020 Perşembe günü, odanın toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenledi.

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun da katıldığı toplantıya Başkan Arslan Keleş, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde şehit olan 4 kahraman askerimize Allah’tan rahmet ailelerine de başsağlığı mesajıyla başladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de unutmayan Keleş,’’ ifa ettiğiniz kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum’’ diyerek toplantıya geçti.

Kamu, belediye ve iş dünyası olarak birlikte uyum içinde çalıştıklarını ifa eden Keleş, Ereğli’de seçilmişlerin seçim süreçlerinin bittiğini bundan sonra artık icraat zamanının geldiğini söyledi.

Odanın 1975 yılında kurulduğunu, 2650 üyesiyle Ereğli’nin ve bölgenin en büyük iş dünyası temsilcisi olduğunun altını çizdi.

Odanın 4 yıllık stratejik planları doğrultusunda ilerlediğini ifade eden Keleş, bu stratejik plana odanın web sitesinden ulaşılabileceğini söyledi.

Odanın B seviyesinde akredite olduğunu hatırlatan Keleş, bunun A seviyeye yükseltilmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Sosyal medyayı aktif olarak kullandıklarının altını çizen Keleş, üyelerinin de bu sosyal medya hesaplarını takip etmelerini istedi.

Göreve geldikten sonra TOBB bünyesinde bazı görevleri ifa ettiklerini söyleyen Keleş, o görevleri şöyle sıraladı:

TOBB ‘da Dış İlişkiler Komisyon Üyeliği

Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Kurul Üyeliği

Türk Alman Ticaret Odası Genel Kurul Üyeliği

2019 yılının herkes için zor geçtiğinin altını çizen Keleş, bu süreçte şehrimizi yakından ilgilendiren bazı icraatları ise şöyle sıraladı:

Eski Devlet Hastanesi bölgesindeki kampus alanı için yapılan çalışmalara katkı verdik. Sanırım 6 ay içerisinde temeller atılacak. Çok yakında bir hayırsever ile bir fakültenin yapımı için protokol imzalanacak.

Tersaneler bölgesinde en büyük sorunun tersanecilerimizin tapularını alamamaları olduğunu ifade eden Keleş, 2 tersanecimizin bu tapuları almaya hak kazandıklarını, beklide almış bile olabileceklerini söyledi.

Çarşı içinde PTT binasının bitmek üzere olduğunu, diğer binanın da kargo olarak göreve devam edeceğini ifade etti.

Ağır Ceza Mahkemesinin Ereğli’ye gelemsinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Yapılan istişareler sonucunda Kdz.Ereğli’de gümrük yetkilerinin artırılması için lobicilik faaliyetlerinin sonuç almış olmasından bahsetti.

Kdz.Ereğli Endüstri Meslek Lisesi TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole dahil edildi. İlçe olarak bu protokole dahil olan 3. İlçe olduklarının altını çizdi.

Yurt içi ve yurt dışı iş gezileri, eğitimler, fuar organizasyonları kan bağışı kampanyalarının devam ettiğini ifade etti.

Oda tarafından; ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ verdiklerini bu hizmetin devam ettiğini ifade etti.

Oda kayıt belgesi ve faaliyet belgesinin artık ücretsiz verdiliğini şirket kapanış ve tasfiye işlerinin de ücretsiz olduğunu ifade eden Keleş, 2020 itibariyle adres değişikliği tescillerinde alınan 1000 TL’ de %75 indirim yaparak 250 TL’ ye çektiklerini hatırlattı.

Soru cevap bölümüne geçildiğinde bir soruya cevap verirken TOKİ’ nin Zonguldak’a 300 konutluk ucuz konut çalışmasının dağılımında 200’ün Çaycuma’ya kalan 100’ünün de Merkez İlçeye yapılma kararına itirazlarının olduğunu ifade etti.

Zonguldak’ın üçte biri olan Ereğli’nin; Temsilde ve paylaşımda hak ettiği yeri alamadığını ifade etti.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER