Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

EREĞLİ BUNU HER SENE YAPIYOR..

EREĞLİ BUNU HER SENE YAPIYOR.. Kdz. Ereğli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bugün akşam bir fener alayı düzenlendi. Bağlık Karakolu önünden başlayan fener alayı Atatürk Anıtı önüne kadar sürdü. Protokolün yanı sıra ilçede bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşalrın yoğun katılım sağladığı fener alayı Anıt önüne ulaştıktan sonra hep beraber İstiklal marşı okundu. […]

EREĞLİ BUNU HER SENE YAPIYOR..
29 Ekim 2018 - 23:10 'de eklendi.

EREĞLİ BUNU HER SENE YAPIYOR..

Kdz. Ereğli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bugün akşam bir fener alayı düzenlendi. Bağlık Karakolu önünden başlayan fener alayı Atatürk Anıtı önüne kadar sürdü.

Protokolün yanı sıra ilçede bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşalrın yoğun katılım sağladığı fener alayı Anıt önüne ulaştıktan sonra hep beraber İstiklal marşı okundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Anıt Önünde yaptığı konuşmada; “Güzel şehrimin güzel insanları, Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünde ilçemizde düzenlediğimiz fener alayında yine farkını ortaya koydu. 7’den 70’e her yaşta hemşehrilerimin katılımıyla Cumhuriyet Bayramımızı kutladık. Bizler bir ve beraber oldukça, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaya kararlıyız. Katılımları için güzel şehrimin güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklal kahramanlarını rahmetle anıyorum.”  Dedi.

Havai fişek gösterisinin ardından tören sona erdi.

Kdz.Ereğli’de her Cumhuriyet Bayramında düzenlenen fener alayına vatandaş yoğun katılım gösteriyor. Yani Ereğli bunu her sene yapıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER