Hareket67

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANACAK..

Zonguldak’ta, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle kutlama töreni ve bazı etkinlikler düzenleneceği bildirildi. Zonguldak Valiliği İl Basından yapılan yazılı açıklamaya göre, 10 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da, il merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşların, Özel Eğitim Okulları Özel Eğitim Sınıfların, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin, derneklerin, özel kuruluşların öğrencileri idareci ve öğretmenlerinin katılımı ile bayrak ve […]

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANACAK..
09 Mayıs 2018 - 15:17 'de eklendi.

Zonguldak’ta, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle kutlama töreni ve bazı etkinlikler düzenleneceği bildirildi.

Zonguldak Valiliği İl Basından yapılan yazılı açıklamaya göre, 10 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da, il merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşların, Özel Eğitim Okulları Özel Eğitim Sınıfların, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin, derneklerin, özel kuruluşların öğrencileri idareci ve öğretmenlerinin katılımı ile bayrak ve flamalarla birlikte Madenci Anıtı’nın önünden Valilik önüne kadar yürüyüş yapılacak.

Saat 10:00’da Valilik önünde çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşımız eşliğinde bayrak göndere çekilecek. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin yapacak. Tören, konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek öğrencilerin şiir okumalarıyla son bulacak. Tören sonrasında ise İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından katılımcılara süt dağıtımı yapılacak.

 

KUTLAMA PROGRAMI VE ETKİNLİKLERİN DEVAMI ŞÖYLE;

– Valilik Makamı Ziyareti : Saat  10.30’da engellilerimizden ve dernek yetkililerinden oluşan bir grup tarafından Sayın Valimiz ziyaret edilecektir.

– Evde Sağlık Hizmetlerinin Tanıtımı : İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personeller tarafından tören alanında engellilerimize evde sağlık hizmetlerinin tanıtımı yapılacaktır.

– Empati İstasyonun Açılışı : Saat 10:00’da tören alanında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan empati istasyonun açılışı yapılacaktır.

– Atatürk Kültür Merkezindeki Program : Saat 11:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde  Devrek Engelsiz Yaşam Merkezinde kalmakta olan engellilerimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan program icra edilecektir.

– Kermes : Saat 12:15 – 14:30 arasında Camlı Köşk’te Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla kermes düzenlenecektir. Ayrıca kermes alanında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü personellerince stand kurulacak ve vatandaşlara evde sağlık hizmetleri ile engelli hizmetleri konularında bilgilendirme yapılacaktır.

 

  1. GÜN (11 MAYIS CUMA)

– Engellilerimize Hizmet Veren STK’ların Çaycuma Ziyareti : Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri tarafından Çaycuma’ya bir ziyaret düzenlenecek ve ilçede engellilerimize yönelik erişilebilirlik çalışmaları gözlemlenecek ve STK yetkilileri tarafından Çaycuma Belediyesi’ne plaket takdim edilecektir.

– Tiyatro Gösterisi : Saat 11:00’da  Belediye Kültür Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilimli Engelliler Derneği organizasyonunda Engelliler Haftası dolayısıyla tiyatro gösterileri icra edilecektir.

 

  1. GÜN (13 MAYIS PAZAR)

– Engelliler Haftası Pikniği: Zonguldak’ta hizmet veren tüm STK’ların katılımıyla Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi organizasyonunda Saat 11:00’da Gökçebey mesire alanında engellilerimize yönelik bir piknik düzenlenecektir. Ayrıca piknik alanında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce sportif oyunlar düzenlenecektir.

– Sportif Müsabakalar: Saat 18:00’da Site Spor Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Engelliler Haftası vesilesiyle bir futbol karşılaşması düzenlenecektir.

 

  1. GÜN (14 MAYIS PAZARTESİ)

–  Engelsiz Yaşam Merkezi Programı:  Saat 14:00’da Devrek’te Engelsiz Yaşam Merkezinin ev sahipliğinde engellilerimiz tarafından bir gösteri programı icra edilecektir.

– Sportif Müsabakalar: Saat 16:30’da Site Spor Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Engelliler Haftası vesilesiyle oturarak voleybol karşılaşması düzenlenecektir.

 

  1. GÜN (15 MAYIS SALI)

– Engelsiz Yaşam Merkezi Pikniği: Saat 10:00 ile 16:00 arasında Devrek’te Engelsiz Yaşam Merkezinin ev sahipliğinde piknik düzenlenecektir. Pikniğine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullardan öğrenciler ve STK’lar da katılacaktır.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER