Hareket67

Dünya için büyük öneme sahip

Dünya için büyük öneme sahip  Kdz. Ereğli’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.   Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı Kutlama Komitesi’nce düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıta Kaymakamlık, Komutanlık ve Belediye çelenkleri sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Dünyayı saran Koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilerek düzenlenen törende, Denizci […]

Dünya için büyük öneme sahip
30 Ağustos 2020 - 12:31 'de eklendi.

Dünya için büyük öneme sahip 

Kdz. Ereğli’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

 

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı Kutlama Komitesi’nce düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıta Kaymakamlık, Komutanlık ve Belediye çelenkleri sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.

Dünyayı saran Koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilerek düzenlenen törende, Denizci Üsteğmen Hasan Gökhan Özbağ, günün önemine binaen yaptığı konuşmasında, yalnız Türk Milleti için değil aynı zamanda bütün dünya için büyük öneme sahip tarihi bir olayın zaferinin 98’nci yıl dönümünü kutladıklarını söyledi. Çok zor koşullar altında planlanan ve hazırlanan büyük taarruzun amacının, sürpriz bir karşı harekatla güçlü düşman mevzilerini yarmak ve sayıca üstün düşmanı mağlup etmek olduğunu anlatan Akbağ, özetle şöyle dedi: “Büyük fedakarlıklarla yapılan lojistik hazırlıkların sonunda, 98 yıl önce 26 ağustosta başlanmıştır. Türk’ün gerçek kurtuluş güneşi ise 30 Ağustos sabahı düşmanın kesin yenilgisi ile doğmuştur. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘’Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’’ emrini alan kuvvetlerimiz benzeri görülmemiş bir azim ve irade ile düşmanı denize dökmüştür. 30 Ağustos zaferi, zafere inanan, kendisine güvenen, askerine destek olan, özgürlüğe gönül vermiş ve bütün imkansızlıklara rağmen güçlü düşmanlarını yenen bir milletin destanıdır.”

KARANFİLLER BIRAKILDI
Törenin bu kısmının bitiminde, Atatürk Anıtı arkasındaki ‘Şehitlik’ ve ‘Müdafai Hukuk Cemiyeti’ üyelerinden 12 kahramanın büstlerine; ilçe protokolü, siyasiler ve törene katılımcılarca karanfiller bırakırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER