Hareket67

Dezenfektan görünümlü içki satışı için uyardı

Dezenfektan görünümlü içki satışı için uyardı Zonguldak Valiliği, dezenfektan görünümlü alkollü içki satışı konusunda vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının baş göstermesiyle birlikte artan dezenfektan kullanımını fırsat bilen kimi şahısların, dezenfektan görünümlü sahte içki satışına yönlendikleri bilgisi alındığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Yapılan kontrollerde piyasada bulunduğu tespit edilen […]

Dezenfektan görünümlü içki satışı için uyardı
18 Ekim 2020 - 14:23 'de eklendi.

Dezenfektan görünümlü içki satışı için uyardı

Zonguldak Valiliği, dezenfektan görünümlü alkollü içki satışı konusunda vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının baş göstermesiyle birlikte artan dezenfektan kullanımını fırsat bilen kimi şahısların, dezenfektan görünümlü sahte içki satışına yönlendikleri bilgisi alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan kontrollerde piyasada bulunduğu tespit edilen ve örnekleri gösterilen sağlık malzemesinin tekel bayii, büfe gibi yerlerde satışları için izin alınıp alınmadığı kontrol edilecektir. Söz konusu malzemeler ele geçirildiğinde İl ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde ürünün Sağlık Bakanlığı’ndan alınmış izinli satış ve üretim listesinde olup olmadığı belirlendikten sonra içeriği incelettirilerek usulsüzlüğü tespit edilen şahıs ya da işletmeler hakkında adli işlemler başlatılacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER