Hareket67

Değişim rüzgarı ve değişmeyenler..

Değişim rüzgarı ve değişmeyenler.. Ereğli’de son iki senede, şehir yönetiminde söz sahibi olan birçok kurumda ve siyasi partilerde değişim yaşanıyor. Bazılarında ise değişim olmaması için büyük çaba harcanıyor. Siyasi partilerden bahsederek başlayalım; MHP kongre aracılığıyla yönetim değişikliği yaşadı. İyi Parti’de ilçe başkanı değişikliği yaşandı, CHP’de Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı sebebiyle istifa eden ilçe başkanı değişti. […]

Değişim rüzgarı ve değişmeyenler..
27 Temmuz 2019 - 14:16 'de eklendi.

Değişim rüzgarı ve değişmeyenler..

Ereğli’de son iki senede, şehir yönetiminde söz sahibi olan birçok kurumda ve siyasi partilerde değişim yaşanıyor. Bazılarında ise değişim olmaması için büyük çaba harcanıyor.

Siyasi partilerden bahsederek başlayalım;

MHP kongre aracılığıyla yönetim değişikliği yaşadı. İyi Parti’de ilçe başkanı değişikliği yaşandı, CHP’de Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı sebebiyle istifa eden ilçe başkanı değişti. Şu sıralarda da kayyum yönetimi görevde partiyi olağanüstü kongreye götürecek ve ilçe başkanı ve yönetimi değişimi tekrar yaşanacak. DSP’de uzun süredir görev yapan Mustafa Timur bile değişti. Hatta Belediye Başkanı bile 31 Mart’ta seçim yoluyla değişti. 

Değişmeyen kimdi?

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır..

Geçtiğimiz sene milletvekili seçimleri yaşandı. Toplamda 5 milletvekili olan Zonguldak ilinde, Ak Parti’li 3 milletvekili değişti. CHP’ nin 2 milletvekilinden birisi değişti.

Değişmeyen kimdi?

CHP’ nin Ereğli’li Milletvekili olan ancak Ereğli’de pek görülmeyen (şehirde yaşanan sel felaketi ve sonrasında bile) Ünal Demirtaş..

Kurumlara gelince;

Kdz.Ereğli TSO eski başkanı Yaşar Tetiker’in hayatını kaybetmesi üzerine, yönetim içinden Sertan Yalçın başkan seçildi önce. Akabinde yapılan seçimlerde Arslan Keleş ve yönetimi geldi TSO’ ya.

Türk Eğitim Sendikası Kdz.Ereğli Temsilciliği yaptığı seçimle İlçe Temsilcisini ve yönetimini değiştirdi.  

Milli Eğitim İlçe Müdürü emeklilik sebebiyle değişti.

Erdemir’in Genel Müdürü değişti.

Kızılay’ın Şube Başkanı vefat nedeniyle değişti.

Değişmeyen kimdi?

Türk Metal Sendikası İlçe Başkanı Metin Ercan..

Değişmeyenlere sırasıyla baktığımızda;

Fatih Çakır, Aralık 2012 tarihinde ilçe başkanı oldu. Hemen hemen 7 senedir görevde.   Arada milletvekilliği seçimlerinde aday adaylığı için istifa etmesi ve bu nedenle birkaç ay uzak kalması var ama seçimlerin hemen ardından tekrar geri geldi. İlçe Başkanlığında kendisinin olması, milletvekili olmak için aday adaylığı yaşaması, belediye başkan aday adalığında var olması dikkatlerden kaçmıyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 5 yıllık görevden sonra CHP-İYİ Parti arasındaki geçişte yer aldığı için bir dönem daha aday gösterildi ve o da yaklaşık 6 yıldır devam ediyor milletvekilliğine. Görev süresi sonunda 10 yıllık milletvekili olacak.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan ise, Ağustos 2015 tarihinde göreve geldi. O da 4 sene doldurdu görevde. Metin Ercan için değişmeyenler arasında fazla bir şey söylemeye gerek yok. Son kongre ile aldığı görevin süresi dolduktan sonra tekrar aday olup olmayacağına bakmak lazım.

Şehir son 2 senede birçok değişim yaşarken, değişime direnenlere biraz dikkat çekmek istedik. Yaklaşan mübarek kurban bayramınızı tebrik eder, huzurla geçmesini temenni ederim.

Kalın sağlıcakla..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER