Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

CUMHURİYET 95 YAŞINDA..

CUMHURİYET 95 YAŞINDA.. Kdz.Ereğli’de, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yılı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde yapılan törende; Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Atatürk Anıtı’na çelenk koydular. Saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi. Törene, CHP Zonguldak […]

CUMHURİYET 95 YAŞINDA..
28 Ekim 2018 - 15:16 'de eklendi.

CUMHURİYET 95 YAŞINDA..

Kdz.Ereğli’de, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yılı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde yapılan törende; Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Atatürk Anıtı’na çelenk koydular.

Saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Törene, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, bazı siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, belediye başkan adayları, sivil ve askeri erkan ile okulları temsilen öğrenciler katıldı.

YİNE ALTERNATF TÖREN..

Resmi törenin ardından, her Milli Bayramda olduğu gibi ‘Alternatif Tören” yapıldı.

CHP, İYİ Parti, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği Şubesi gibi sivil toplum kuruluşları Anıta çelenk koydu, CHP İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras da, günün anısına kısa bir konuşma yaptı.

Alternatif törenin ardından CHP’li Belediye Başkan Aday Adayları Halil Posbıyık, Erol Çivici, Sertan Ocakcı ve Buket Müftüoğlu’nun Milletvekili Ünal Demirtaş ve İlçe Başkanı Sevdekar Aras ile toplu fotoğraf vermesi dikkatlerden kaçmadı.

TED Kolejinde bazı öğretmen ve öğrencileri de anıt önünde basına fotoğraf verdi.

BAYRAM KUTLAMA PROGRAMI ŞU ŞEKİLDE DEVAM EDECEK..

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yarın saat 09.30’da Kaymakam Çorumluoğlu makamında tebrikleri kabul edecek. Saat 10.00’da Atatürk Bulvarı’nda Bayram Geçit töreni yapılacak olan etkinlikler, saat 12.00’deki Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet ve Atatürk konulu resim sergisi açılışı, saat 18.30’da Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Korteji ile devam edecek.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. Yılı 30 Ekim Salı günü Ereğli eğitim Fakültesi Salonu’nda, “Cumhuriyetin Kazanımları” konulu konferans ile tamamlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER