Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

CUMHUR İTTİFAKI İLK TURDA ALIR..

CUMHUR İTTİFAKI İLK TURDA ALIR.. Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine gidiyor. Son yıllarda gelişen olayları gözümüzde bir canlandırırsak, hayati bir tercihin yapılacağı seçim yaşayacağız. Bundan önceki hayati tercihimizi, 2010 referandumunda yapmıştık. Maalesef o referandumun sonuçları, bugünlere gelişimizin ilk fitili olmuştu. Mevcut iktidar bunu görememiş, MHP’ nin ve Lideri Devlet Bahçeli’nin […]

CUMHUR İTTİFAKI İLK TURDA ALIR..
25 Nisan 2018 - 17:19 'de eklendi.

CUMHUR İTTİFAKI İLK TURDA ALIR..

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine gidiyor. Son yıllarda gelişen olayları gözümüzde bir canlandırırsak, hayati bir tercihin yapılacağı seçim yaşayacağız.

Bundan önceki hayati tercihimizi, 2010 referandumunda yapmıştık. Maalesef o referandumun sonuçları, bugünlere gelişimizin ilk fitili olmuştu. Mevcut iktidar bunu görememiş, MHP’ nin ve Lideri Devlet Bahçeli’nin uyarılarını dikkate almamıştı. Propaganda sürecinde, bugün FETÖ denilen hainler güruhu, öyle bir çalışma yapmıştı ki, elebaşları gerekirse mezardakilerin kalkıp oy kullanması gerektiğini söylemişti. Bu referandumda ‘Hayır’ çalışması yapacağı bilinen MHP ve Lideri Devlet Bahçeli hakkında asılsız, mesnetsiz, adice saldırılara girilmiş adeta bir siyasi linç kampanyası başlatılmıştı. Hükümetin gelişmeleri okuyamayışı nedeniyle bu referandumda sonuç FETÖ’nün istediği şekilde sonuçlanmıştı.

Uzun yıllardır devletin kılcal damarlarına kadar kadrolaşan FETÖ, 2010 referandumu ile de istediğini almış, yargıda da söz sahibi olmuştu. 2011 seçimlerine gelindiğinde ise; artık siyasi güç kazanması gerektiğini düşünerek o zamana kadar yol arkadaşlığı yaptığı iktidardan milletvekili kontenjanını artırma talebinde bulunmuştu. Bir rivayete göre 120 bir rivayete göre de 150 kontenjan isteyince, iktidar, bunların niyetlerini görmüş, bu kontenjanı vermemiş, aralarındaki soğuk savaş böylelikle başlamıştı.

Açılımlardan, müzakerelerden,  Dolmabahçe görüşmelerinden, İmralı ziyaretleri, İmralı’dan alınan talimatların okunduğu günlerden, Megri Megri diyerek ağlaşılan günlerden geçtik bir dönem.

Ülkenin değişik noktalarında patlatılan bombalar sebebiyle şehitler verdik.

2013 yılına gelindiğinde Gezi Parkı kışkırtmaları başlamış, FETÖ ve işbirlikçi terör örgütleri, fırsatı ganimete çevirme çabalarına girişmişti. Bu işin içinde de FETÖ’nün parmağı vardı ve hükümet bu sefer olanları gördü.

Bir yandan ‘Arap Baharı’ adı altında Ortadoğu şekillendiriliyorken, bir yandan Türkiye’de iç kargaşa çıkarılma çabası son sürat devam ediyordu.

Türkiye’de bazı akımların HSYK ‘da kadroları vardır. Bu akımlar hep beraber birleşerek FETÖ’ye teslim olmadılar. FETÖ eliyle cinayetler işlenmeye başlamıştı. 17/25 Aralık bir başka darbe girişimiydi. Onu da başaramadılar. Artık FETÖ ile açıktan savaş başlamıştı.

15 Temmuz hain darbe girişimine buralardan gelinmişti. Bu kadar yaşananın ardından 15 Temmuz gecesi yazılan destana, kulp takmaya çalışmak, o hainlerin istediği şeydir. Her kim buna bilerek ya da bilmeyerek yardımcı oluyorsa gaflet içindedir.

15 Temmuz sonrası yaşananlar için bir şey yazmaya gerek bile duymuyorum. Hain emellere set çeken bir Türk destanı yazılmış, bütün terör örgütlerinin birleşerek ülkeyi kaosa sürükleme eylemlerine son verilmiştir. Bu, basit bir kaos ortamı oluşturmak değildi. Hedef komple Türk devletiydi.

İktidar bir savaşın içine girmişti. Bir Türk Milliyetçisi olarak, MHP ve Ülkücülerin, bu durumda siyasi ikbal düşüneceğini beklemek ya Ülkücüleri tanımamak ya da art niyetli olmak demekti. Hükümete bu savaşın içinde açık destek verdi. Sistem değişikliğine gidilmesi gerekiyordu. Bu sürecin en az zarar ile atlatılabilmesi için gerekli olduğunu düşündüğü sistem değişikliğinde iktidar ile beraber hareket etti.

Şimdi geldik, bu sistem değişikliğinin ilk defa deneneceği seçimlere..

İktidar partisi ve MHP beraber hareket etme konusunda anlaştılar. Yani ittifak yaptılar. Adını da Cumhur İttifakı koydular. Bütün terör örgütlerinin namluları güneyimizden ülkemize doğru çevrili iken, Akdeniz’de bilmem kaç tane ülkenin, bilmem kaç tane savaş gemisi geziniyorken, yukarıda özetle yazdığım olaylar son 7 senede ülkemizde yaşanmışken, ‘şurada şunu demişti, burada bunu demişti’ sözleriyle, ülkenin vermiş olduğu bu kutlu mücadeleyi basite indirgemek aymazlıktır.

Fikir ayrılığı elbette olacak, herkes aynı fikirde olamaz, yaşananlar herkesin gözü önünde cereyan etti. Herkes kendi penceresinden gelişmeleri değerlendiriyor. Cumhur İttifakı taraftarları da gelişmeleri bu şekilde okudukları için bir aradalar. Aylar öncesinden adaylarını beyan ettiler.

Aynı fikirde olmayan kitleler de var. O kitleler de bir araya gelmeye, kendi pencerelerinden yaptıkları değerlendirmeyi diri tutmaya çalışıyorlar. Ortak bir payda bulmaya çalışıyorlar. Ancak oradaki çeşitliliğin çokluğu, bu birlikte hareket edebilme durumunu zora sokuyor. O nedenle adaylarını bile tespit etmekte zorlanıyorlar.

Gelişmeleri bu şekilde değerlendirdiğimizde, Cumhur İttifakı bu seçimlerde ilk turda gerekli çoğunluğu bulacaktır diye düşünüyorum.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER