Hareket67

ÇORUMLUOĞLU: Okullardan Yarınlara Programına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın himayelerindeki “Okullardan Yarınlara” eğitime destek programı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda yapıldı. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU katıldı. Zonguldak ve 80 ilde ihtiyaç duyulan 13 bin yeni okul binasının yapımına ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarına katkı vermek isteyen hayırseverler, “Okullardan Yarınlara” kampanyası kapsamında ayni ve nakdi yardım yapabilecek. Türkiye geneli ve Ereğli’de […]

ÇORUMLUOĞLU: Okullardan Yarınlara Programına Katıldı
26 Şubat 2020 - 16:30 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın himayelerindeki “Okullardan Yarınlara” eğitime destek programı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda yapıldı. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU katıldı.

Zonguldak ve 80 ilde ihtiyaç duyulan 13 bin yeni okul binasının yapımına ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarına katkı vermek isteyen hayırseverler, “Okullardan Yarınlara” kampanyası kapsamında ayni ve nakdi yardım yapabilecek. Türkiye geneli ve Ereğli’de 12 veya 24 derslikli okul yaptırmak isteyen hayırseverler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak ayni ve nakdi yardımlarını gerçekleştirebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan derslik ve okul yapımı için bağış çağrısı

Programda, iş dünyasının önde gelen isimleri, eğitimin bir millet ödevi olduğu ve “yarınların inşası için ben de varım” anlayışıyla eğitimde daha güçlü bir fiziki alt yapı için bir araya geldi. “Okullardan Yarınlara” eğitime destek programında iş insanlarının eğitim bağışlarının depremde öncelikli bölgelere ve katma değeri yüksek projelere yönlendirilmesi için özel bir çalışma yapıldı.

Programla eğitime yapılan veya yapılacak nakdi ya da ayni desteklerin ihtiyaç analizlerine uygun şekilde tasarlanması ve yönlendirilmesi amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programda ülke genelindeki hayırseverleri kampanyaya “İmkanı olan her vatandaşımız sadaka-i cariye olarak dilediği yerde, ister derslik, ister okul şeklinde katkıyla bu kampanyaya iştirak edebilir.” sözleriyle davet etti.

 

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuru yapılacak

Ereğli’de kampanyaya okul yaptırarak destek olmak isteyen hayırseverler, ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvuru yapabilecek.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genelinde, ihtiyaç duyulan okulların yerleri konusunda hayırseverlere bilgi verecek.

Ayni ve Nakdi yardımlar

MEB’in belirlediği kriterler çerçevesinde 12 veya 24 derslikli okul yaptırmak isteyen hayırseverler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuruda bulunarak ayni ve nakdi yardımlarını gerçekleştirebilecek. Ayrıca, eğitim materyali ve okul teçhizatlarına ilişkin ayni yardımlar ise tutanak karşılığında doğrudan okulun idaresi aracılığıyla yapılabilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER