Hareket67

Çorumluoğlu: İkinci dalga Ereğli’de zor geçecek

Çorumluoğlu: İkinci dalga Ereğli’de zor geçecek Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz.Ereğli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, çelenk koyma töreninden sonra basının karşısına geçti. Kaymakam Çorumluoğlu Kovid-19 salgını sürecinde, ajans muhabirleri dışında, ilk defa basına açıklama yaptı. Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili Kdz.Ereğli’deki son gelişmeleri değerlendiren Çorumluoğlu çok önemli mesajlar verdi. Kdz.Ereğli genelinde maske […]

Çorumluoğlu: İkinci dalga Ereğli’de zor geçecek
18 Haziran 2020 - 12:07 'de eklendi.

Çorumluoğlu: İkinci dalga Ereğli’de zor geçecek

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz.Ereğli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, çelenk koyma töreninden sonra basının karşısına geçti.

Kaymakam Çorumluoğlu Kovid-19 salgını sürecinde, ajans muhabirleri dışında, ilk defa basına açıklama yaptı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili Kdz.Ereğli’deki son gelişmeleri değerlendiren Çorumluoğlu çok önemli mesajlar verdi.

Kdz.Ereğli genelinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını belirten Kaymakam Çorumluoğlu, vatandaşları uyardı: kurallardan taviz verilmeyecek ve cezai işlem uygulanacak..

Kaymakam Çorumluoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“VEFAT SAYIMIZ 4”

“Bazı günler artışlarımız oldu bir günde 8 vakamız düştü. Bu 8 vaka bugüne kadar hiç yaşadığımız bir vaka değildi. Bizim yaşamadığımız bir vakaydı. 2-3 gündür de birer vakamız düşüyor. Vefat sayımız halen 4. Şu ana kadar, yoğun bakımda bir arkadaşımız var, sağlık çalışanımız var. İnşallah o da iyiye doğru gidiyor. Ama haberleri izlediğimizde Ereğli’den farklı bir görüntü yok açıkçası.

“İKİNCİ DALGA EREĞLİ’DE BİRAZ DAHA ZOR GEÇECEK”

Bu ikinci dalganın ben geleceğini düşünüyorum. İkinci dalga Ereğli’de biraz daha zor geçecek. Ereğli’de zor geçmesinin nedeni de ilk zamanki bağışıklığımızın çok fazla olmaması. Başka yerlerde 100’lerle ifade edilen pozitif vakalar varken bizim ilçemizde böyle olmamıştı. Olmayınca bağışıklığımız da az oldu. Vatandaşlarımızın tedbirsizliğini görüyorum ve bundan da üzülüyorum. Biz korona sürecini ilçe olarak paydaşlarımız ile oldukça başarı ile götürdük.

“ÇAYLIOĞLU VE ÇAYIRLI’DA SIKINTILI GEÇİYOR”

Zaman zaman karantinaya aldığımız mahalleler oldu. Akköy, Çayırlı ve Çaylıoğlu’nda karantinaya aldığımız yerler var. Süreleri dolunca karantinaları bitecek. Çok önemli bir sıkıntı da çıkmadı. Akköy’de pek bir sıkıntı olmadı Çayırlı ve Çaylıoğlu biraz daha zor geçiyor. Aynı evdekiler birbirlerine kötü bulaştırmışlar. Özellikle yurt dışından gelen vatandaşlarımız sebebiyle bu bulaş biraz daha fazla oluyor.

“YURT DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLARA HALKIMIZIN DAHA DİKAKTLİ OLMASI LAZIM”

Yurt dışından gelen vatandaşlarımıza karşı buradaki halkımızın biraz daha dikkatli olmasında fayda var. Mücadele devam edecek. Önümüzdeki hafta hem sosyal yardımlaşma ve hem sağlık müdürlüğünce yapılan çalışmaları anlatan bir toplantı yapacağız. Tablo olarak kamuoyuna açıklanacak.

“BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI’’

Ben buradan esnafımıza da sesleniyorum, 3 kuruş fazla para kazanabilmek için orada maskesiz müşteriye fazla müşteriye izin vermeyin. Biz ceza yazmaktan son derece üzüntü duyuyoruz ama başka çaremiz de kalmadı. Bir kişinin yüzünden bir apartman ne yazık ki hepsi pozitif çıktı. Bir esnaf yüzünden de o esnaftan alışveriş yapan vatandaşımız da pozitif çıkabilir. Bunun canlı örnekleri var.  Anadolu’da ciddi bir yayılım var. İstanbul’dan Anadolu’ya yayılım var. Dikkat edelim. 3 Bin 180 lira cezalarımızı yazıyoruz, üzüntü duysak da yazıyoruz. Benim sorumluluğum bütün vatandaşlarımızın sağlığını korumak. Esnaf 3 kuruş fazla para kazanacak diye vatandaşın hayatını tehlikeye atıyorsa cezai müeyyide uygulanacaktır. Virüsün bulaşımına sebebiyet verene de cezai işlem uygulayacağız. Karantinaya uymayarak gezenlere de ceza kesilecek.

LGS ÖĞRENCİLERİNE BAŞARILAR

Cumartesi günü sınava girecek LGS öğrencilerimizin tamamına başarılar diliyorum. Belki sıkıntılı bir süreçten geçtiler öğrencilerimiz ama biz tüm tedbirlerimizi aldık. Kazasız belasız bir sınav yapacağız. Bütün çocuklarımıza, ailelerimize ve okul idarelerimize başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER