Hareket67

CHP’DE COŞKULU ADAY TANITIM TOPLANTISI…

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı, 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtma toplantısı düzenledi. CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen toplantıda, mevcut Milletvekili ve Adayı Ünal Demirtaş, diğer adaylar Deniz Yavuzyılmaz, Umut Başoğlu, Merve Kır ve Çiğdem Şekerci, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Toplantıya, […]

CHP’DE COŞKULU ADAY TANITIM TOPLANTISI…
28 Mayıs 2018 - 14:52 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı, 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtma toplantısı düzenledi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen toplantıda, mevcut Milletvekili ve Adayı Ünal Demirtaş, diğer adaylar Deniz Yavuzyılmaz, Umut Başoğlu, Merve Kır ve Çiğdem Şekerci, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Toplantıya, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Milletvekili adayları, İl Başkanı, Önceki Dönem İlçe Başkanları, CHP Ereğli İlçe Yönetimi, Kadın Kolları ve partililer katıldı.

OCAKCI; “HAZİRAN RÜZGARINI FIRTINAYA ÇEVİRECEĞİZ”

Toplantının açılış konuşmasını CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı yaptı.

Ocakcı konuşmasında, şunları söyledi;

“Ülkemiz için kritik kabul edilen ve Zonguldak yöremizin şekillenmesinde de büyük önem arz eden 24 Haziran Erken Genel Seçimleri için, partimizin Milletvekilleri adayları şekillendi. Biz umudu koruyan, herkes için yaşanabilir yaşam düşleyen, eşitlikten, adaletten, özgürlükten yana olan büyük bir aileyiz.

Bizler buradayız çünkü, memleketimizin ve insanlarımızın hak etmediği kötü koşulları birlikte olarak değiştireceğiz. Bu Haziran rüzgarını hep beraber fırtınaya çevirecek miyiz?

Çok iyi bilmekteyiz ki, bir tarafta korkunç ve şaşa içinde yaşayanlar ve bu şaşanın altında yoksullukla mücadele eden insanlarımızın sefaleti yatıyor. Sahip olduğumuz muazzam vicdan ve aklı ortak kullanarak, bunu başarabileceğimize biz gönülden inanıyoruz. Bizim bu memlekete, Cumhuriyete, bu topraklara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve çocuklarımıza borcumuz var. Başkaca bir seçeneğimiz, başkaca bir çıkış yolumuz yok. Bir dil bulacağız ve her şeyi anlatmaya yetecek bu dil. Biz bu dili bulduk ve bu dilin adı Muharrem İnce.

Hepimize düşen ilk görev partimizin bayrağı altında, ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik çöküşten kurtarmak için mücadele etmek ve Türkiye’yi tek adam rejiminden kurtarmaktır. Gün Cumhuriyet Halk Partisi ve onun adayları ile Cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıkma günüdür.

Bu düşüncelerle tüm adaylarımıza ve tüm parti örgütlerimize başarılar diliyorum.”

GÜNEY; “ZONGULDAK’IN YOK OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ocakcı’nın konuşmasının ardından CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney bir açıklama yaptı. Güney konuşmasında, “Seçim bildirgelerimizde toplumun tüm kesimini kucaklayan projelerimiz var. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunların çözümü tek tek sıralanıyor. İçeride ve dışarıda, barışın tesisi için yapacaklarımız anlaşılır bir şekilde anlatılıyor. Biz CHP Zonguldak İl örgütü olarak Milletvekillerimiz başta olmak üzere, bu önerilerimizi kapı kapı anlatacağız. Ayrıca tarihin en zor dönemini yaşayan ve 2009 yılından bu yana göç veren Zonguldak’ımızın sorunlarını ve çözümlerini anlatacağız. Kömürle var olan şehrimizin, kömürle birlikte yok olmasına izin vermeyeceğiz.” Dedi.

Önceki Dönem Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise, “Çocuklarımız ve torunlarımız için çok sıkıntılı bir döneme girdik. Benzine yine zam geldi ama bunu hissetmeyeceksiniz. Seçime kadar sıkacaklar, seçimden sonra sadece benzinde değil, tüm konularda bindirme yapıldığını göreceğiz. Memleketi bu iktidar yönetemiyor. Eğer koyunları çoban iyi bir noktaya getiremiyorsa, onların nereye gideceği belli olmadığı gibi, aciz durumda kalan bu yöneticiler Türkiye’yi yönetemediği gibi, Türkiye’yi çok kötü bir noktaya götürüyorlar” dedi.

DEMİRTAŞ: “GENÇ BİR KADROYUZ..”

CHP Zonguldak Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, “Genç bir kadroyuz, mesleklerinde deneyimli, başarılı birçok arkadaşınız içinden seçilen çok başarılı arkadaşlarımız. Bu kadroya giremeyen 30 aday adayı var. İnanın tamamı birinci sırayı hak ediyordu, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Demirtaş, parlamentoda 25. Ve 26. Dönemde birlikte görev yaptığı Şerafettin Turpçu’yu da partililere alkışlattı.

Bu kadronun başarılı olacağına inandığını ifade eden Demirtaş şunları söyledi:

“Her gittiğimiz yerde farklı bir hava var. 7 Haziran’dakinin çok çok üstünde bir hava var. Sokaklarda, pazaryerlerinde bu havayı görüyoruz. Çünkü Türkiye’yi yönetemiyorlar. Türkiye’nin AK Parti iktidarı dönemindeki temel sorunları çözemediğini, tam tersine derinleşerek devam ettiğini biliyoruz. Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. En önemli sorun demokrasi sorunu. Hak, hukuk, adaletin olmadığı bir baskı rejiminden Ortadoğu tipi bir diktatörlüğe evrilen bir süreçten geçiyoruz.”

Türkiye’nin huzuru olmadığı gibi Zonguldak ve Ereğli’nin de huzuru olmadığını belirten Demirtaş, dış politikada da itibar kalmadığını söyledi.

7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan süreci bir kez daha anlatan Demirtaş şöyle dedi:

“Rahmetli İsmet İnönü Türkiye’yi tek partili rejimden çok partili rejime geçirdi. Şimdi bakıyoruz, çok partili hayattan tek adam rejimine döndürmeye çalışıyorlar. Biz bunu elbette ki kabul etmeyeceğiz ve müsaade etmeyeceğiz, çünkü 24 Haziran’da iktidara biz geliyoruz, CHP geliyor” dedi.

Demirtaş, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan, emeklilere, öğrencilere, asgari ücretliye yönelik vaatleri konusunda da bilgi verdi.

YAVUZYILMAZ: “24 HAZİRAN’DA BÜYÜK TAARRUZDAYIZ”

CHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Deniz Yavuzyılmaz, “Ortak bir hikayemiz var, 7 Haziran, 1 Kasım. Birinci İnönü’yü geçtik, ikinci inönü’yü geçtik, 24 Haziran’da büyük taarruzdayız. 16 yıllık AKP iktidarının artık sonuna geldik, hem tarihin içindeyiz, hem tarihe şahitlik ediyoruz, hem bize verilen rolün hakkını vermeye çalışıyoruz,” dedi.

Atatürk’ün Türkiye’yi çağdaş bir ülkeye dönüştürdüğünü ifade eden Yavuzyılmaz şöyle dedi:

“İnsanın hayatını anlamlı kılan tüm kavramları yerle bir etmeye çalışan bir anlayışın değişeceği bir döneme geldik. Şu anda hepimizin, partili partisiz hepimizin bu iktidarı değiştirmesi gerekiyor. Önümüzde bir ay yok. Herkes sekiz saatten söz ediyor. Büyük değişimleri gerçekleştiren sizin gibi yürekli insanlar için 24 saat hesabı geçerli. Bu hesaba göre üç ayımız var. Herkesi hareketlendirmek zorundayız. Bizim hedef kitlemiz fanatik şekilde bir partiyi tutanlar değil. Onlarla zamanımızı geçirirsek bir ay, üç ay değil, beş yıl da yetmez. Çevremizde gördüğünüz tüm kararsızları sanki büyük Taarruz’da ön safta mücadele eder gibi ama okşayarak, ama elini tutarak, ama küçük iyilikler yaparak kazanmak amacımız. Ötekileştirme yaparak, iterek değil, mücadele sadece 24 haziran’dan ibaret değil. Mücadelemiz iyi insan olmak, çağdaşlaşmayı sadece bir seçime değil önümüzdeki onlarca yıla yaymak. Ama 24 Haziran olmadan bunların hiçbiri olmayacak.”

Yavuzyılmaz, partililerden sosyal medyada bol bol fotoğraf çekerek CHP Vizyonunu yansıtmalarını ve yaymalarını istedi.

BAŞOĞLU, KIR VE ŞEKERCİ…

Üçüncü Sıra Adayı Umut Başoğlu, Zonguldak ekonomisinin emekli jenerasyonu üstünden yürüdüğünü söyledi. Başoğlu şöyle dedi:

“Emekli jenerasyon eşine bakıyor, çocuğuna bakıyor, çocuğunun karısına bakıyor, torununa bakıyor. Allah gecinden versin, bundan on yıl sonra emekli jenerasyon bu dünyadan göç vermeye başladığında köylerdeki evlere kilit vurulacağından kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak’ın alacağı var. Zonguldak ülke ekonomisine her daim katkı veren bir il oldu. Zonguldak’ın yaptığı katkılarla her yere yatırım yapıldı, iki tane il çıkaran Zonguldak’a bakın, ayrılan iller Zonguldak’ı dörde beşe katladı. Zonguldak hak ettiği desteği alamadı.

Dördüncü Sıra Milletvekili Adayı Merve Kır, “Benim bir derdim var. Memleketimin derdini dert ediyorum. Milletimin derdini dert ediyorum. Ekonominin bitme noktasına geldiği bugün, işçinin, memurun, emeklinin derdini dert ediyorum. Demokrasiyi yok ettiler, kadının sesini, sözünü kestiler. Hukuku yok ettiler. Baskı altındaki savcımın, hakimin, hapisteki gazetecinin derdini dert ediyorum” dedi.

Beşinci Sıra Milletvekili Adayı Çiğdem Şekerci, “Atatürk’ün kadınlara verdiği seçme ve seçilme hakkını kullanarak CHP’den milletvekili adayı oldum. Kadınların artık her alanda daha aktif olabilmesi adına, siyasi arenada temsil gücümüzün artması adına ben buradayım, kadınlarımız burada. Ülkemizin geleceği için dönüm noktası niteliğindeki 24 Haziran seçimlerinde CHP adayı olmaktan onur duydum” diye konuştu.

Program sonrası kalabalık bir şekilde pazaryeri ziyareti gerçekleştirildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER