Hareket67

CHP NEYİ BEKLİYOR?

CHP NEYİ BEKLİYOR? Kdz.Ereğli CHP, 12 Ekim 2018 tarihinden itibaren (yaklaşık 9 ay) vekaleten yürütülen ilçe başkanlığı ile yönetiliyor. 12 Ekim 2018 tarihinde, Kdz.Ereğli CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’nın, Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etmesinin ardından ilçe başkanlığını vekaleten Sevdikar Aras yürütüyor. 14 Kasım 2018 tarihinde Ereğli İlçe Yönetimi içinden bir ilçe başkanı çıkarmayı […]

CHP NEYİ BEKLİYOR?
03 Temmuz 2019 - 15:12 'de eklendi.

CHP NEYİ BEKLİYOR?

Kdz.Ereğli CHP, 12 Ekim 2018 tarihinden itibaren (yaklaşık 9 ay) vekaleten yürütülen ilçe başkanlığı ile yönetiliyor.

12 Ekim 2018 tarihinde, Kdz.Ereğli CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’nın, Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etmesinin ardından ilçe başkanlığını vekaleten Sevdikar Aras yürütüyor.

14 Kasım 2018 tarihinde Ereğli İlçe Yönetimi içinden bir ilçe başkanı çıkarmayı deneyen CHP İlçe Örgütü, 3 adaylı yarışta, salt çoğunluk olan 9 oyu alan bir aday olmayınca, daha sonra seçim yapılması kararı alındı. Bir diğer seçenek ise atama yapılmasıydı. Atama da yapılmadı. Gelişmeler seçim sonrasına bırakıldı.

Ocak 2019 tarihinde bir kere daha seçimle ilçe başkanı seçmek istedi Ereğli CHP. Ancak o zaman da yönetim kurulu üyeleri gel(E)medi seçime. Hatta kapı kilitlerinin çilingir aracılığıyla değiştirilmesi olayları yaşandı. Yine başaramadılar ilçe başkanı seçmeyi. Daha sonra ise 31 Mart Yerel Seçimleri akabinde de 23 Haziran İstanbul’un yenilenen seçimleri bahane gösterilerek seçim ya da atama yapılmadı.

Ereğli İlçe Yönetiminden 10 asil, 10’da yedek üye olmak üzere, 13 Mayıs 2019 tarihinde, il başkanlığına istifalarını sundular. Artık ilçe yöneticilerinin bir araya gelerek aralarından bir başkan seçme ihtimali kalmadı. Normal şartlarda, CHP ilçe yönetimi düşmüş oluyor. Kayyum atanıp partiyi kongreye götürmesi beklenirken, halen bir atamada yapılmadı.

İlk soru şu: İstifalarda bir hata, yanlışlık varsa ilçe yönetimi bir araya gelip kendi içinden bir başkanı ne zaman seçecek?

İkinci soru da şu: İstifalarda herhangi bir hata, yanlış yoksa, düşmüş bir ilçe yönetimini yeniden kurmak için CHP Genel Merkezi neyi bekliyor?

Son soru da şu olsun: Hukuk-hukuksuzluk konusunda, Tüzük ihlali konusunda, CHP Genel Merkezi nasıl bir yaptırım uygulayacak?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER