Hareket67

CHP EREĞLİ’DE SICAK GELİŞME..

CHP EREĞLİ’DE SICAK GELİŞME.. Kdz.Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birkaç gündür yeni atamayı konuşuyor. Hatırlanacağı üzere; Sertan Ocakcı’nın istifasından sonra 9,5 ay vekaleten Sevdekar Aras tarafından yönetilen Kdz.Ereğli CHP, yönetim içinden bir ilçe başkanı çıkaramayınca, genel merkez bir atama ile eski ilçe başkanlarından İsmail Fota’yı CHP Ereğli İlçe Başkanı yapmıştı. İsmail Fota’da partiyi olağanüstü kongreye […]

CHP EREĞLİ’DE SICAK GELİŞME..
24 Ekim 2019 - 13:00 'de eklendi.

CHP EREĞLİ’DE SICAK GELİŞME..

Kdz.Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birkaç gündür yeni atamayı konuşuyor.

Hatırlanacağı üzere; Sertan Ocakcı’nın istifasından sonra 9,5 ay vekaleten Sevdekar Aras tarafından yönetilen Kdz.Ereğli CHP, yönetim içinden bir ilçe başkanı çıkaramayınca, genel merkez bir atama ile eski ilçe başkanlarından İsmail Fota’yı CHP Ereğli İlçe Başkanı yapmıştı.

İsmail Fota’da partiyi olağanüstü kongreye çağırmış, adaylar belli olmuş hatta salon bile hazırlanmıştı. Ancak genel merkez müdahalesi ile saatler kala kongre iptal edilmişti.

Olağan kongre sürecine girilmiş, adaylar hazırlıklara başlamıştı. Birkaç haftadır, bir kişi üzerinde çalışma yapan CHP’ nin ileri gelenleri, genel merkezi abluka altına aldılar.

Alınan bilgilere göre; Genel merkezde, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, birkaç gün önce bu kişiye; ‘listeni yap atamanı yapacağız, olağan kongreye partiyi sen götüreceksin’ dedi.

Bugün saat 14:30 ‘da genel merkezde yapılacak bir toplantı için, hem ataması yapılacak olan kişi hem de mevcut başkan İsmail Fota Ankara’ya davet edildi.   

Toplantıda İsmail Fota’ya durumun izah edilip yeni kişinin atama evraklarının teslim edilmesi bekleniyor.

Pekiyi, bu yeni atacak kişi kim?

CHP Ereğli’yi olağan kongreye götürecek atama ile gelecek olan kişi Dr. Eylem ERTUĞRUL..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER