Hareket67

ÇATUROĞLU’NUN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI..

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı. Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın kaliteli ve iyi bir yaşam sürdürmeleri ve haklarını güçlendirmeleri için hem toplumsal duyarlılığın oluşturulması, hem […]

ÇATUROĞLU’NUN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI..
11 Mayıs 2018 - 17:59 'de eklendi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı.

Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın kaliteli ve iyi bir yaşam sürdürmeleri ve haklarını güçlendirmeleri için hem toplumsal duyarlılığın oluşturulması, hem de kamu hizmetlerinin geliştirilmesi şarttır.

AK Parti olarak, engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir dünya sunmak adına reform niteliğinde çalışmalara imza atarak, Türkiye’deki engellilerin sosyal haklardan ve hizmetlerden yararlanma kapsamında ciddi manada çalışmalar yaptık. Bu güne kadar engellilerimizin kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak üzere maaş ve sosyal haklarında önemli iyileştirmelere gittik. Sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ağır engellilerin bakım ücreti alabilmelerini sağladık. 18 yaşın altındaki engelli çocuklara maaş bağladık. Engelli çalıştırma zorunluluğu getirdik. Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir ülke inşa etmeye ve her zaman engelli kardeşlerimizin sorunlarını gündemimizde tutmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER