Hareket67

BAŞKAN UYSAL’DAN SANAT EVİ MÜJDESİ..

Kdz. Ereğli Belediyesinin Merhum Ressam Osman Zeki Oral anısına düzenlediği ödüllü Resim yarışması sonuçlandı. Ulusal sanatçılar ve lise öğrencilerinin iki ayrı kategoride değerlendirildiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen tören ile verildi. Başkan Uysal törendeki konuşmasında “Osman Zeki Oral Sanat Evi”  müjdesi verdi. Ulusal ve uluslararası sanat ortamına özgün yeni sanat eserleri kazandırılması ve genç sanatçıların […]

BAŞKAN UYSAL’DAN SANAT EVİ MÜJDESİ..
22 Mayıs 2018 - 11:38 'de eklendi.

Kdz. Ereğli Belediyesinin Merhum Ressam Osman Zeki Oral anısına düzenlediği ödüllü Resim yarışması sonuçlandı. Ulusal sanatçılar ve lise öğrencilerinin iki ayrı kategoride değerlendirildiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen tören ile verildi. Başkan Uysal törendeki konuşmasında “Osman Zeki Oral Sanat Evi”  müjdesi verdi.

Ulusal ve uluslararası sanat ortamına özgün yeni sanat eserleri kazandırılması ve genç sanatçıların teşvik edilmesi hedeflenerek düzenlenen yarışmada, seçici kurulun önce ön eleme ardından da kesin sonuçları açıklamasının ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda düzenlenen tören ile verildi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı konuşmada, “Osman Zeki Oral, ilçemiz için önemli bir değer. Merhum Osman Zeki Oral’ı yaşatma adına çabalarımız devam edecek. İnönü Parkında Osman Zeki Oral’ın büstünü açtık, adına resim yarışması düzenledik, şimdi de sizlere bu ödül töreni vesilesi ile Ereğli’de “Osman Zeki Oral Sanat Evi” için çalışmalara başladığımızı müjdelemekten büyük mutluluk duyuyorum.”dedi.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren birinci esere 10 bin , ikinci esere 7 bin 500 , 3.esere ise  5 bin TL  ödülün yanı sıra , 3 bin ile 500 TL arasında değişen ümit veren sanatçı ve mansiyon ödülleri sahiplerini buldu.Yarışmaya katılan resimlerin yer aldığı ve 24 Mayıs Perşembe gününe kadar açık kalacak olan serginin de  açılışı yapıldı.

OSMAN ZEKİ ORAL RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI ULUSAL KATEGORİ

ADI SOYADI                                                  

  1. Ali AKYOL
  2. Fikriye EMEKLİ
  3. Seyhan İLHAN

Mansiyon: Seyfi YILDIRIM

Ümit Veren Sanatçı: Özge YALACAK

 

LİSE KATEGORİSİ

  1. Kamber Kaan BAŞER
  2. Mehmet Ali ÖZGÜNEŞ
  3. Gülben GÜLSOY

Mansiyon: Fatma Yağmur KARABOĞA

Mansiyon: Zehra Mine BÜYÜKTERMİYECİ

Mansiyon: Gizem KUZYAKA

Mansiyon: Kübra Fulya PULUN

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER