Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Başkan Uysal: “Yolcu indirme sorunu çözüldü”

Başkan Uysal: “Yolcu indirme sorunu çözüldü” Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Karayolları Taşımacılık Kanunu’na göre şehirlerarası otobüslerin ilçe merkezinde yolcu indirme sorununun indirme notalarına tabela çakılmasıyla birlikte çözüme kavuştuğunu bildirdi. Başkan Uysal, Atatürk Şehirlerarası OtobüsTerminali’nde otobüs firmalarının yetkilileri ile de yaptığı görüşmelerinardından Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda yolcu otobüslerinin KarayollarıTaşıma Kanunu’na göre ortaya çıkan […]

Başkan Uysal: “Yolcu indirme sorunu çözüldü”
18 Aralık 2018 - 13:28 'de eklendi.

Başkan Uysal: “Yolcu indirme sorunu çözüldü”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Karayolları Taşımacılık Kanunu’na göre şehirlerarası otobüslerin ilçe merkezinde yolcu indirme sorununun indirme notalarına tabela çakılmasıyla birlikte çözüme kavuştuğunu bildirdi.

Başkan Uysal, Atatürk Şehirlerarası OtobüsTerminali’nde otobüs firmalarının yetkilileri ile de yaptığı görüşmelerinardından Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda yolcu otobüslerinin KarayollarıTaşıma Kanunu’na göre ortaya çıkan yolcu indirme sorununun çözülmesiyle birliktefirmalara resmi tebligatın da yapıldığını ifade etti.

Başkan Uysal konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yolcu indirme sorunu, mağdur olan vatandaşlarımızın yoğun eleştirilerine neden olmuştu. Bildiğiniz gibi daha önce terminalimizdeki otobüs firmalarını ziyaret ederek görüşmelerimizi yapmıştık. Sorunu çözmek adına sorunu İlçe Trafik Komisyonu’na getirdik ve burada indirme noktaları kabul edildi. Ardından Zonguldak İl Trafik Komisyonu ilçemizdeki indirme noktalarını onayladı ve resmi yazı geldi.

Belediye olarak bizlerde bu 3 noktadaki ceplerin fiziki şartlarını uygun hale getirdik. Buralara yolcu indirme levhalarını bugün itibariyle diktik. Dün itibariyle otobüs firmaları Kışla-Kepez güzergâhı üzerinde 3 noktada, Potbaşı, Devrek Yolayrımı ve Carrefour yanında yolcu indiremeye başladılar. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı çözmenin mutluğu içindeyiz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER