Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

BAŞKAN UYSAL BİR SÖZÜNÜ DAHA TUTTU..

BAŞKAN UYSAL BİR SÖZÜNÜ DAHA TUTTU.. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın mahalle gezileri kapsamında, Göktepe Mahallesi ziyareti sırasında, Malatra Sokak sakinleri tarafından, sokaklarındaki derenin ıslah edilmesi taleplerine olumlu cevap vermişti. Mahalle sakinlerinin bir diğer talebi, sokaklarının adının değiştirilmesiydi. Mahallelinin talebi üzerine sokağın adı Küçük Yalı oldu. Daha sonra Küçük Yalı Sokak girişinden başlanmak üzere dere […]

BAŞKAN UYSAL BİR SÖZÜNÜ DAHA TUTTU..
13 Ağustos 2018 - 13:19 'de eklendi.

BAŞKAN UYSAL BİR SÖZÜNÜ DAHA TUTTU..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın mahalle gezileri kapsamında, Göktepe Mahallesi ziyareti sırasında, Malatra Sokak sakinleri tarafından, sokaklarındaki derenin ıslah edilmesi taleplerine olumlu cevap vermişti.

Mahalle sakinlerinin bir diğer talebi, sokaklarının adının değiştirilmesiydi. Mahallelinin talebi üzerine sokağın adı Küçük Yalı oldu.

Daha sonra Küçük Yalı Sokak girişinden başlanmak üzere dere içine Taşduvarı yapımı, Başkan Uysal’ın talimatı ile 18 Nisan 2018 tarihinde başladı. Yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir taş duvarı yapımı gerçekleşti. Dere içerisine 03.05.2018 itibariyle içinde bir insanın rahatça dolaşabildiği (2 metre çapında) büzler yerleştirildi. Ertesi gün büzlerin üzeri dağ malzemesi ile dolgu yapıldı. O dolgunun oturması için bir süre beklenmesi gerekiyordu.

Başkan Uysal, 20 Mart’ta yapmış olduğu Göktepe Mahallesi ziyaretinde, o zamanki adıyla Malatra Sokak sakinlerine derenin ıslahı için söz vermişti. Henüz bir ay olmadan çalışmalara başlamış olması sokak sakinleri tarafından memnuniyet ile karşılandı. Zira tonajlı araçların, mahalle içinde bulunan ocaktan dağ malzemesi almak için yol üzerinden geçmesiyle sokak girişindeki yol çökme tehlikesi ile karşı karşıyaydı.

Dolgu malzemesinin oturması netleştikten sonra 13 Ağustos 2018 tarihi itibariyle de sokak sıcak asfalta kavuşuyor.

Mahalle sakinlerinin Başkan Uysal’a ilettiği sorunların teker teker çözüme ulaşması mahalleli tarafından memnuniyet verici olarak değerlendiriliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER