Hareket67

Balcı ve Posbıyık imar tadilatında karşı karşıya geldi

Balcı ve Posbıyık imar tadilatında karşı karşıya geldi Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ekim ayı belediye meclis toplantısında Su Ürünleri Kooperatifi’ne tepki gösterdi. Belediye meclis üyesi Yaşar Balcı’nın söz alarak, Balıkçı barınaklarının olduğu yerde imar tadilatı konusunda buraların gündeme gelmesinin hata olduğunu düşündüğünü ifade etti. İmar yasasına göre çevre ve şehircilik bakanlığı, tarım bakanlığı ve […]

Balcı ve Posbıyık imar tadilatında karşı karşıya geldi
07 Ekim 2020 - 12:18 'de eklendi.

Balcı ve Posbıyık imar tadilatında karşı karşıya geldi

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ekim ayı belediye meclis toplantısında Su Ürünleri Kooperatifi’ne tepki gösterdi.

Belediye meclis üyesi Yaşar Balcı’nın söz alarak, Balıkçı barınaklarının olduğu yerde imar tadilatı konusunda buraların gündeme gelmesinin hata olduğunu düşündüğünü ifade etti. İmar yasasına göre çevre ve şehircilik bakanlığı, tarım bakanlığı ve ulaştırma bakanlığının onayı olmadan imar tadilatı yapılamayacağını ifade eden Balcı, bu nedenle gündeme gelmesinin hata olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Balcı’ya eksik bilgiye sahip olduğunu söyleyen Posbıyık’ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde: “Kaymakamlık, İlçe Tarım, İlçe Milli Emlak ve Belediye olarak bir araya geldik. Balıkçı lokantalarının sorununun nasıl çözülür diye masaya yatırdık. Bu ancak günü birlik turizm alanı olarak imar planı yapıldığı takdirde imar planları da mülkiyet sahibi belediyeye müracaat ettiğinde değerlendirmeye alınabilir. Burada mülkiyet sahibi hazinedir. Tarım Bakanlığına tahsis edilmiş olsa bile burası hazinenin yeridir.

Balıkçı barınağı elden gidiyor, uyarıyorum. 94 öncesine dönüyor. Kapıları kapattı içeriye sokmuyorlar. Yürüyüş yolları yaptık, dünya para harcadık. Balıkçılara ağ yeri yaptık, aydınlatma yaptık. Halk dolaşsın diye yerler yaptık. Kapıyı kapattılar, insan sokmuyorlar. Akşamları tiner, kokain, bıçaklama, yaralama, açık alanda içki içme. Günaha giriyorsunuz. Tarihe not düşüyorum.

1994’den beri oralarda büyük mücadele verdik. Aynı günlere geri dönüyoruz. Bunu da yapan bu yönetim. Çekek yerlerin hepsini de Ereğli Belediyesi yapmıştır. Dünyanın parasını harcadık. Her birinden 60 bin lira devir parası alınıyor. Halkta yanlış bilgi var, biz oradan da lokantalardan da para almıyoruz. Hepsini su ürünleri alıyor. Çekek yerlerine devir yaptırıyorlar, avantalarını alıyorlar. Ereğli eski o anarşist durumlara doğru gidiyor. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER