Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

BAHÇELİ’DEN ABD’YE: TÜRK MİLLETİNE TEHDİT İŞLEMEZ..

BAHÇELİ’DEN ABD’YE: TÜRK MİLLETİNE TEHDİT İŞLEMEZ.. Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Lideri Devlet Bahçeli, resmi twitter hesabından papaz üzerinden söylemlerle Türkiye’yi tehdit eden ABD’ye sert cevap verdi. MHP Lideri Bahçeli’nin o mesajları şöyle: On yıllardır müttefiklik hukuku içinde bulunduğumuz ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir Papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa […]

BAHÇELİ’DEN ABD’YE: TÜRK MİLLETİNE TEHDİT İŞLEMEZ..
28 Temmuz 2018 - 18:17 'de eklendi.

BAHÇELİ’DEN ABD’YE: TÜRK MİLLETİNE TEHDİT İŞLEMEZ..

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Lideri Devlet Bahçeli, resmi twitter hesabından papaz üzerinden söylemlerle Türkiye’yi tehdit eden ABD’ye sert cevap verdi.

MHP Lideri Bahçeli’nin o mesajları şöyle:

On yıllardır müttefiklik hukuku içinde bulunduğumuz ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir Papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir.

Malum Papaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış! Bu üslup küstahça değil midir? Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır sayılmayacak mıdır? Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?

Türkiye-ABD ilişkilerini casusluk suçlamasıyla bağımsız ve tarafsız Türk mahkemesinde yargılanan bir Papaz riske atıp krize sokuyorsa ne söylense nafiledir. ABD Başkanı Papaz peşine düşeceğine ülkesinde misafir ettiği FETÖ’cüleri ne zaman iade edeceğini düşünmelidir.

Türkiye tam bağımsız, tam bağlantısız bir ülkedir. Onun bunun ağzına bakmadık, bakmayacağız. Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Tehdit acizlerin zaafı, korkakların zayıflığıdır. Kaldı ki, Türk milletine tehdit işlemez, tarihin hiçbir döneminde de işlememiştir.

Papazı isteyen ABD, Pensilvanya’daki haini verirse her hal ve şartta bir takas imkân ve ihtimali doğabilecektir. Nasıl olsa, suçluların, ajanların ve hainlerin değiş-tokuşuna Soğuk Savaş yıllarında epey tesadüf edilmiştir.

Kanaatim odur ki, ya bir yol ağzında, ya da bir köprübaşında suçluların takası sağlanabilecektir…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER