Hareket67

AVRUPA ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU

Yılmaz Adıyaman – GELSENKİRCHEN Merkezi Gelsenkirchen şehrinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği, Gelsenkirchen-Hassel kentinde DİTİB Mescidi-i Aksa Cami’nde toplantı salonunda yapılan geleneksel iftar programı düzenledi. İftar programına dernek yöneticileri, bölgede yaşayan çok sayıda üye ve kalabalık bir  davetli grubu katıldı. Program öncesi Türk Tasavvuf Müziği sunumu ve miniklerin semazen gösterisinin ardından Bünyamin Gedik, hocanın okuduğu ezanla […]

AVRUPA ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU
26 Mayıs 2018 - 16:12 'de eklendi.

Yılmaz Adıyaman – GELSENKİRCHEN

Merkezi Gelsenkirchen şehrinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği, Gelsenkirchen-Hassel kentinde DİTİB Mescidi-i Aksa Cami’nde toplantı salonunda yapılan geleneksel iftar programı düzenledi.

İftar programına dernek yöneticileri, bölgede yaşayan çok sayıda üye ve kalabalık bir  davetli grubu katıldı. Program öncesi Türk Tasavvuf Müziği sunumu ve miniklerin semazen gösterisinin ardından Bünyamin Gedik, hocanın okuduğu ezanla oruçlar açıldı.

Birlik ve Beraberlik 

İftar programında bir konuşma yapan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, “1996’da kurulan derneğimiz, bu iftar programını geleneksel hale getirdi. Bu vesile ile böyle güzel bir dostlarımızla birlik, beraberlik içinde oluyoruz. Sohbet ve hasret gideriyoruz. Ramazan ayı oruç ayı ibadet ayı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ramazan-ı Şerif’in hayır, bereket ve kardeşlik anlamına geldiğini, iftar programıyla Ramazan ayının manevi havasını yaşatmayı amaçlıyoruz. Programımıza iştirak eden misafirlerimize ve hemşehrilerimize çok teşekkür ederim“ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER