Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

ARAS; ‘’MESELE ÇOK PARA DEĞİL’’

ARAS; ‘’MESELE ÇOK PARA DEĞİL’’ Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Örgütü Yöneticileri ve partililer, Ekrem İmamoğlu adına bağışta bulunarak destek verdiler. 31 Mart’ta gerçekleşen ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanması ile başlayan tartışmalı süreç sonrası, 6 Mayıs Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar neticesinde iptal […]

ARAS; ‘’MESELE ÇOK PARA DEĞİL’’
10 Mayıs 2019 - 15:39 'de eklendi.

ARAS; ‘’MESELE ÇOK PARA DEĞİL’’

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Örgütü Yöneticileri ve partililer, Ekrem İmamoğlu adına bağışta bulunarak destek verdiler.

31 Mart’ta gerçekleşen ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanması ile başlayan tartışmalı süreç sonrası, 6 Mayıs Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar neticesinde iptal edilen seçimin ardından 23 Haziran Pazar günü yapılması planlanan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçiminde tekrardan aday gösterilen Ekrem İmamoğlu’na Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli  İlçe Örgütü, Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Kadın Kolları, Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şubesi, CHP’li Kdz. Ereğli Belediye meclis üyeleri ve partililer tarafından destek geldi.

Ellerinde dövizlerle Türkiye İş Bankası Kdz. Ereğli Merkez Şubesine  gelen partililer, bankaya girerek Cumhuriyet Halk Partisi hesabına Ekrem İmamoğlu adına bağışta bulundular. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü Başkanı Sevdekar Aras, burada yaptığı açıklamada bütün partileri Ekrem İmamoğlu’na destek vermeye çağırarak şunları söyledi:

“2019’da bir yerel seçim yaşadık. Yerel seçimlerin sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ereğli ile beraber ülkenin çok büyük, önemli şehirlerini kazandık. İstanbul’u da kazandık ama vermediler. Ülkenin vicdanı tarafından kabul görmüş Ekrem İmamoğlu’na, günlerce süren ‘Mazbatamızı istiyoruz’ baskısı ile mazbatasını vermek zorunda kaldılar. 6 Mayıs günü ise YSK eli ile bir darbe ile geri alınmış, milyonlarca seçmenin oyu yok sayılmıştır. AK Parti’nin hukuk tanımaz tutumu ile Türkiye baskıcı rejimler statüsünü kazanmıştır. Hakkı ve hukuku korumakla görevli YSK vicdanları yaralamış, 7 üyesi hakim sıfatlarıyla susarak demokrasiyi yok saymışlardır. Bizler ise buna rağmen ‘haksızın karşısında susan dilsiz şeytandır’ diyoruz. Devletin sınırsız imkanlarını kullanmak için seçimin tekrarını isteyen, seçimi kazanmak için her yolu deneyen ve iptal ettirenler; nasıl kazanacaklarını da planladılar. Mesele çok para değil, mesele dayanışma ruhu, fedakarlık, moral, inanç. YSK darbesinin karşısında halkın demokrasi ittifakı ile duracağız. Ne yaparlarsa yapsınlar sizlerin desteği ile her şey çok güzel olacak. Önümüzdeki günlerde İstanbul il başkanımızla görüşüp Ereğli’den örgüt olarak, halk olarak İstanbul’a destek için bir program yapacağım, bunu da ilerleyen günlerde duyuracağım” dedi.

Konuşmanın ardından partililer bankaya girerek Ekrem İmamoğlu’nun adına bağışta bulunup, dekontları ile fotoğraf çektirdiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER