Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Anadolu Hastanesinden Tepki..

Anadolu Hastanesinden Tepki.. Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren, Özel Anadolu Hastanesi doktorları, İstanbul Bahçelievler’deki bir özel hastanede menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümü dolayısıyla eylem yaptı. İstanbul Bahçelievler’deki bir özel hastanede menfur saldırı sonucu ağır yaralanan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili, […]

Anadolu Hastanesinden Tepki..
03 Ekim 2018 - 20:21 'de eklendi.

Anadolu Hastanesinden Tepki..

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren, Özel Anadolu Hastanesi doktorları, İstanbul Bahçelievler’deki bir özel hastanede menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümü dolayısıyla eylem yaptı.

İstanbul Bahçelievler’deki bir özel hastanede menfur saldırı sonucu ağır yaralanan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili, Kdz.Ereğli Özel Anadolu Hastanesi önünde eylem düzenlendi. Özel Anadolu Hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın, Hastane Müdürü Şahin Elçi ve çok sayıda doktorun katıldığı eylem saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun adından söz alan Anadolu Hastanesi Uzm. Doktoru Abdullah Şekerci sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırıların son bulması için yetkilileri göreve davet etti.

Şekerci yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;” Yaklaşık bir ay önce hastanemizde çalışan bir doktor arkadaşımızın saldırıya uğramasını kınamak için toplanmıştık. Çok geçmedi bugünde İstanbul’da bir özel hastanede çalışan psikiyatri uzmanı Doktor Fikret Hacıosman kardeşimizin bir hastası tarafından katledilişini kınamak, üzüntümüzü haykırmak ve sağlık çalışanlarına yapılan yaygın saldırılara son verilmesini istemek için buradayız. Bizler, hekimler ve sağlık çalışanları, çoğu zaman kendi hayatlarımızı hiçe sayarak hastalarımız için hayat kurtarma mücadelesi verirken özveriyle çalışmakta yine çoğu zaman özel hayatlarımıza ayırmamız gereken zamanları hastalarımız için fedakârca harcamaktayız. Bir sağlık çalışanına zarar verecek olan davranışın aslında insanlığa zarar verdiğinin farkında bile olmayan bu canileri şiddetle Kınıyor, benzer olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Ülkemizde şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla herkesin üzerine büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Başta siyasiler olmak üzere, yöneticiler, idareciler ve siz basın mensuplarını toplumsal bilinç oluşturmak, gerekli yaptırım içeren yasaları çıkarmak, uygulamak ve takip etmek adına göreve davet ediyoruz. Dün kaybettiğimiz meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman’ın ailesine, sevenlerine, başta psikiyatri çalışanları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına bu vahim kayıp için başsağlığı diliyoruz.” dedi.

SAĞLIK BAKANI KOCA,” BU BÖYLE SÜREMEZ”

Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına şiddetle ilgili yaptığı açıklamada ‘Böyle süremez, TBMM’nin yasama döneminin ilk gündemlerinden biri sağlıkta şiddet konusu olacak’ ifadelerini kullandı. Koca, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesine yönelik İçişleri ve Adalet Bakanlıklarıyla koordineli olarak hukuki ve icrai çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER