Hareket67

Alanya’da Zonguldak kokuları anlatıldı..

Alanya’da Zonguldak kokuları anlatıldı.. “Şehirler ve Kokular” İsimli Etwining Projesi kapsamında 81 ilden katılımcılar Antalya ilimizin Alanya ilçesinde buluştu. Alanya’da 26 Ekim günü eTwinning onaylı, ‘Şehirler ve Kokular’ projesi kapsamında 81 ilden 113 öğretmen, 210 öğrenci ve 78 velinin katılımıyla düzenlenen festivale Zonguldak ilimizi; İhsan Yılmaz İlkokulu ingilizce öğretmeni Fatma ULUDAĞ, sınıf öğretmeni Beyhan İLHAN […]

Alanya’da Zonguldak kokuları anlatıldı..
28 Ekim 2019 - 11:48 'de eklendi.

Alanya’da Zonguldak kokuları anlatıldı..

“Şehirler ve Kokular” İsimli Etwining Projesi kapsamında 81 ilden katılımcılar Antalya ilimizin Alanya ilçesinde buluştu.

Alanya’da 26 Ekim günü eTwinning onaylı, ‘Şehirler ve Kokular’ projesi kapsamında 81 ilden 113 öğretmen, 210 öğrenci ve 78 velinin katılımıyla düzenlenen festivale Zonguldak ilimizi; İhsan Yılmaz İlkokulu ingilizce öğretmeni Fatma ULUDAĞ, sınıf öğretmeni Beyhan İLHAN ve öğrencileri Kayra Dursun, Fatma Zehra Aldırmaz temsil etti.

Kdz. Ereğli ilçemizin değerlerinden olan osmanlı çileğimizin mis gibi kokusu ile yapılan kolonyalarımız ve sabunlarımızın yanı sıra ikramlık osmanlı çilek reçellerimiz, kestanelerimiz, elpek bezimiz,kömürümüz de standımızda yer aldı.

Projede her şehrin kendine has kokularının tanıtıldığı festivalin diğer önemli bir yönü de yaşadıkları şehirlerin dışına çıkamayan öğrenciler için farklı kültürler, insanlar ve coğrafyalarla tanışma imkânı sunması olduğu bildirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER