Hareket67

AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI..

Ak Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Polat Türkmen, “Ereğli’nin Milletvekili adayı yok mu? Polat Türkmen Ereğli’nin Milletvekili adayı, bitti.. Biz hepimiz Ereğli’nin Milletvekili adayıyız” dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti), 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan erken genel seçimleri öncesinde Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Aday Tanıtım toplantısında adaylar […]

AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI..
22 Mayıs 2018 - 15:53 'de eklendi.

Ak Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Polat Türkmen, “Ereğli’nin Milletvekili adayı yok mu? Polat Türkmen Ereğli’nin Milletvekili adayı, bitti.. Biz hepimiz Ereğli’nin Milletvekili adayıyız” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti), 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan erken genel seçimleri öncesinde Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Aday Tanıtım toplantısında adaylar Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Züleyha Arıman ve Burhan Onuk, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kumaş ve partililer tarafından parti binası girişinde karşılandı.

Toplantıya, Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri, gençlik kolları, kadın kolları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş yaptığı açılış konuşmasında, 24 Haziran seçimlerinde verecekleri destekten dolayı herkese teşekkür etti ve adaylara başarı dileğinde bulundu.

TOSUN; “EREĞLİ’YE ÇOK BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Kumaş’ın ardından İl Başkanı Zeki Tosun konuşma yaptı. Tosun konuşmasında şunları söyledi;

“24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Erken seçimlerinde Milletvekili adaylığı için teşkilatımızın içinden gelen 5 adayımız seçildi. Bundan sonra bize düşen, Zonguldak ve diğer ilçelerimizde canla başla çalışmak ve olursa tamamını Ankara’ya göndermektir. Bunun için Ereğli’ye çok büyük görev düşüyor. Ereğli’ye güveniyorum ve desteklerinizi istiyorum.”

BURHAN ONUK; “ÇALIŞMALARIMIZA İVME KAZANDIRACAĞIZ”

Ak Parti 5. Sıra Milletvekili Adayı Burhan Onuk, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 30 günlük süreçte çalışmalarına ivme kazandırarak devam edeceklerini belirterek şöyle dedi;

“Cumhurbaşkanımızın şöyle güzel bir sözü var; ‘Gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındandır.’ Bizler de bu doğrultuda şuan da Zonguldak Milletvekili adaylığı için 5. Sırada yerimi aldım. Bizler Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda ilerlemekten onur ve gurur duyuyoruz. Gençlik kollarımız ile bu salonda birçok toplantıda bulunduk. Onlarla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu 30 günlük süreçte de çalışmalarımıza daha da ivme kazandırarak ilimizde 5 milletvekilimizi almak için çabalayacağız. Mücadelemiz bu yönde olacak. Ereğli teşkilatımız bizim için çok önemli bir yer. Bundan sonra da Ereğli ve Zonguldak’ımız için güzel şeyler olur.”

ZÜLEYHA ARIMAN; “BİZ DE BURANIN MİLLETVEKİLİYİZ”

Ak Parti 4. Sıra Milletvekili Adayı Züleyha Arıman da şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile gençlik kolları ve kadın kollarını listeye koymasa da aynı şevkle çalışacaktık. Ama daha da güzel çalışmamız için ivme kazandırmak istedi. Ereğli bizim için gerçekten çok önemli. Biz de buranın Milletvekiliyiz zaten. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

HAMDİ UÇAR; “BÖYLE SEVDİK,BÖYLE İNANDIK”

Ak Parti 3. Sıra Milletvekili adayı Hamdi Uçar, erken seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulunurken, “Öncelikle ülkemize bu seçimlerin ve listelerin hayırlı olmasını diliyorum. Muhtelif zamanlarda bu salona il başkanı sıfatı ile geldim. Şu binaya girerken kendi evim gibi girdim. Biz böyle sevdik böyle inandık ve böyle yürümeye devam ettik. 2014’te de Milletvekilliği adaylığı için müracaat ettik fakat nasip olmadı. Ama bugün böyle bir görev nasip oldu. Bu görevi bize nasip eden başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve yetkili bütün kademe başkanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Bizler sizin aynanınız. Bu tabloda Fatih Bey de olabilirdi, Adem Bey de olabilirdi. Gerçek samimi duygularımla söylüyorum. Ben Zonguldak’ın Milletvekili adayıyım. Zonguldak’ın her bölgesine hizmet vereceğiz. Şu bölge bu bölge diye ayırmayacağız. Şimdiden desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AHMET ÇOLAKOĞLU; “BÖLGE AYRIMI YAPMAYACAĞIZ”

Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Çolakoğlu ise konuşmasında şunları dile getirdi;

“Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün bize Milletvekili adayı olmak nasip oldu. Benim için 5. Sıra ya da 2. Sıra fark etmez. Ben Ahmet Çolakoğlu isem 5. Sırayım. Ben Ahmet Çolakoğlu isem 2. Sırayım. Hiç farkımız yok. Biz Ak Parti olarak bu davaya gönül verdik, baş koyduk. Durmak yok yola devam diyeceğiz. Bu işler nasip işi. 2011yılında aday adayı olduk nasip olmadı. Yarın da bize nasip olmaz başka bir arkadaşımıza nasip olur. Bizim görevimiz teşkilat olarak Cumhurbaşkanımızın yüzünü yere eğdirmemek. 24 Haziran’a kadar ev ev, sokak sokak sıkılmadık el bırakmayacağız. Hep beraber Zonguldak’ı en üstlere taşıyacağız. Bölge ayrımızı yapmayacağız.”

POLAT TÜRKMEN; “EN İYİ NETİCEYLE SEÇİMDEN ÇIKACAĞIZ”

Ak Parti Zonguldak 1. Sıra Zonguldak Milletvekili Adayı Polat Türkmen konuşmasında, şunları söyledi;

“Her dönem olduğu gibi bu dönemde de inşallah Ankara’da en yüksek seviyede bizim yüzümüzü güldürecek bir neticeyle seçimden çıkıp gideceğiz. Bunu Zonguldak her dönem yaptı. Bizim için milletvekili olmuş olmamış bizim için hiçbir önemi yok. Biz hizmet etmek için varız.

2 dönem milletvekilliği yaptım, il başkanlığı yaptım. 8 sene dinlendim ama hiçbir zaman yanınızdan ayrılmadım, hep aranızda oldum. Neden oldum? Ülkemiz adına gelecek adına bir hayalimiz var. Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşlığı yapıyoruz. Onun hayalini paylaşıyoruz. Yaşanacak bir ülke, dünyada sözü geçen, gündem belirleyen bir ülke olmak bizim hayalimiz. Şimdiye kadar dünya bizi ciddiye bile almazdı. Şimdi ise Amerika’nın aleyhine karar aldırabilecek duruma geldik. Kimin sayesinde gelmiş, sizlerin sayesinde gelmiş ve Genel başkanımızın o dirayetli duruşu sayesinde gelmiş.

Bütün arkadaşlarımız bu görevi layıkıyla yapacak arkadaşlarımız. Diğer aday adayı olan arkadaşlarımız da bizimle birlikte çalışacaklar. Onlar da bizim için birer Milletvekilidir. Hizmet etmeye her zaman devam edeceğiz.”

“BEN EREĞLİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM”

Türkmen,  gazetemizin genel yayın yönetmeni Engin Pınar’ın, ‘CHP’nin 1. Sıra ve MHP’nin 2. ve 3. sırasının Ereğli’den olmasına karşın, Ak Parti Zonguldak Milletvekili adaylarının içinde Ereğli ve Alaplı’dan kimsenin olmaması dezavantajını nasıl kapatacaksınız?’ sorusunu ise şöyle yanıtladı;

“Ereğli’nin Milletvekili adayı yok. Polat Türkmen Ereğli’nin Milletvekili adayı, bitti.. Biz hepimiz Ereğli’nin Milletvekili adayıyız. Gönlümüz ister ki, bölge diye adlandırmayalım. 2 tane il çıkmış Zonguldak’tan ve biz bunu Ankara’da çok hissediyoruz. Siz burada hissetmeyebilirsiniz. 2 il çıkmış ve Zonguldak küçülmüş. Bunun daha ötesi, berisi, kenarı, sağı solunu ayırırsak kötülük etmiş oluruz. Hem yöremize, hem milletimize, hem de Zonguldak’ımıza kötülük ederiz. Ne olur bunu böyle dillendirmeyelim, konuşmayalım. Ayrılık da değil, birleşmede hayır vardır. Yörelerimizin ayrılığı olabilir mi? Nerede bir dert varsa bir Ak Parti Ailesi diyoruz. Zonguldak diyoruz, hizmetimiz bu diyoruz. Bir ilçemize diken battığı zaman onu hissetmiyorsak bizim insanlığımızı sorgulamamız lazım. Hangi yerde dert varsa bizim bütün arkadaşlarımız orada olacaktır. Hepimiz Ereğliliyiz, Alaplılıyız, Çaycumalıyız, Klilimliliyiz. Yani hepimiz Ereğli’nin Milletvekiliyiz. Bu sözümün noksanını, eksiğini görürseniz onu o zaman söyleyin. O zaman bizim yüzümüze vurun.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER