Hareket67

ADEM’İN AÇILIŞI YAPILDI…

Kdz. Ereğli’de Aile Destek Merkezi Projesi’nin (ADEM), tanıtım ve açılış töreni yapıldı. İlçe Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile Türkiye İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü işbirliğiyle uygulanan ADEM’in açılış törenine Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Ereğli SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, […]

ADEM’İN AÇILIŞI YAPILDI…
15 Mayıs 2018 - 17:16 'de eklendi.

Kdz. Ereğli’de Aile Destek Merkezi Projesi’nin (ADEM), tanıtım ve açılış töreni yapıldı.

İlçe Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile Türkiye İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü işbirliğiyle uygulanan ADEM’in açılış törenine Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Ereğli SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Tarakçı, Kazım Beceren ve proje kapsamında kurs gören kadınlar katıldı.

Projeyi hazırlayan SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, proje ile ilgili yaptığı açıklamada 140 bayana kurs verilirken, 163 kişinin de istihdam edildiğini belirtti.

İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“ADEM kursumuz 2017’de başladı. 2017’de 5, 2018’de 7 meslekte kurs açtık. Kursiyerlere çeşitli branşlarda eğitimlerin verilmesinin yanı sıra günlük 25 TL cep harçlığı verilerek hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz. Proje kapsamında Ereğli ve Alaplı’da 496 kursiyere eğitim verildi. Emeği geçenlere Bakanlığım adına teşekkür ediyorum.”

‘BÜYÜK EMEK VERİLDİ’

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, programda yaptığı konuşmada Vakıf Müdürü ve personelin bu projede büyük emek verdiklerini ifade ederek, şöyle dedi;

“Gelişmiş toplumların en önemli özellikleri eğitimli olmalarıdır. 2 seneden beri uyguladığımız ADEM projemiz başarılı bir şekilde devam etmektedir. 200 bin TL olan proje bedeli, İŞKUR’un her bir kursiyere günlük 25 TL katkısı ile ciddi boyutlara ulaşmaktadır. 2 yıldır uygulanan projemizin maliyeti 1 milyon 200 bin TL’yi bulmuştur. Bu tür projelerin devam edeceğine olan inancım tamdır. Toplumumuzun dayanışma içinde, ben yerine biz anlayışıyla hareket ettiğinde çok daha güzel projelerin ortaya çıkacağına inanıyorum.”

Konuşmanın ardından projenin açılışı yapıldı. Kaymakam Nazım Madenoğlu’nun beraberindeki heyetle birlikte sınıfları gezmesinin ardından program sona erdi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER