Hareket67

29 Ekim kutlamaları başladı..

29 Ekim kutlamaları başladı.. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümünde Kdz. Ereğli’de kutlama töreni 28 Ekim’de başladı. Atatürk Anıtı önünde, anıta ilçe protokolünce çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Asker, bu sırada 3 Türk Bayrağı’nı göndere çekti. Akabinde tören son buldu. CHP’DEN ALTERNATİF ÇELENK Öte yandan resmi törenin bitiminin ardından CHP […]

29 Ekim kutlamaları başladı..
28 Ekim 2019 - 16:03 'de eklendi.

29 Ekim kutlamaları başladı..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümünde Kdz. Ereğli’de kutlama töreni 28 Ekim’de başladı.
Atatürk Anıtı önünde, anıta ilçe protokolünce çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Asker, bu sırada 3 Türk Bayrağı’nı göndere çekti. Akabinde tören son buldu.

CHP’DEN ALTERNATİF ÇELENK

Öte yandan resmi törenin bitiminin ardından CHP ilçe örgütü ile ADD ve ÇYDD ilçe şubeleri Anıta çelenk bıraktılar. Gurup adına konuşan CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Ulu Önder Atatürk’ün en büyük armağanının kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi. Ertuğrul, “Cumhuriyet Türk halkına ümmet değil millet olmayı, fert olmayı, sosyal haklara sahip olmayı, uygarlığı görmeyi ve tanımayı, onun seviyesinde yürüme azmi aşılamıştır Türk Milletine. Bu millet Cumhuriyetin ilk yıllarında gösterdiği gelişme ivmesiyle tüm dünyanın takdirini kazanmıştır. Biz hep burada olacağız ve Cumhuriyet için savaşmaya devam edeceğiz. Bu duygularla herkesin bayramını kutluyoruz” dedi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Salı günü İnönü Parkı’nda tebriklerin kabulü ile devam edecek. Sonrasında ise tören geçişi ve kutlamalar yapılacak.

Törene; Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Ereğli Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER