Hareket67

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesleği, emeği gazetecilik olan tüm basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutladığını belirten Tekin, şunları kaydetti: “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen […]

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
09 Ocak 2020 - 15:17 'de eklendi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesleği, emeği gazetecilik olan tüm basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutladığını belirten Tekin, şunları kaydetti:

“10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basın demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir. Demokrasimizin ve toplumumuzun güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışıyla, gecesini gündüzüne katan, meslek ilkelerine ve haysiyetine her zaman dikkat etmiş değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için her şartta görevleri peşinde koşan, mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, başta Kentimiz olmak üzere bütün basın çalışanlarının ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER